Cztery gola Piasta i dwa debiuty w Wiśle

źródło: Wisła Płock
2017-05-27r.

Cztery gola Piasta i dwa debiuty w Wiśle Wisła Płock uległa Piastowi Gliwice 0:4

Wisła Płock w meczu 36. kolejki Lotto Ekstraklasy uległa Piastowi Gliwice 0:4. Warto dodać, że w drużynie Nafciarzy zadebiutowali: wychowanek klubu Dawid Kieplin oraz sprowadzony latem 2017 roku Krystian Popiela.   Od pierwszego gwizdka przewagę osiągnęli goście, czego wyrazem były bardzo groźne uderzenie z dystansu najpierw Marcina Pietrowskiego, a następnie Łukasza Sekulskiego. W obu przypadkach dobrymi interwencjami popisał się jednak Mateusz Kryczka. Odpowiedzieć na taki stan rzeczy starał się Mateusz Piątkowski. Napastnik otrzymał długie podanie, minął jednego z obrońców, ale ostatecznie nie trafił w bramkę. Kilka chwil później indywidualnej akcji spróbował Arkadiusz Reca, ale jego strzał okazał się zbyt lekki.   W drugą połowę dużo lepiej weszli gospodarze. Sasa Zivec przejął futbolówkę właściwie na połowie boiska, pobiegł z nią do przodu, by ostatecznie zdecydować się na strzał z daleka. Płaskie uderzenie przeleciało pod rękawicami Kryczki i zrobiło się 1:0 dla Piasta. Niewiele później bardzo bliski wyrównania był Giorgi Merebashvili. Po wrzutce Patryka Stępińskiego i wybicu Heberta Gruzin uderzał z powietrza, ale niestety obił jedynie słupek bramki Dobrivoja Rusova, który w przerwie zmienił Szmatułę.   Swoje szanse po rzutach rożnych mieli jeszcze Piątkowski i Bartłomiej Sielewski, ale obie próby były nieskuteczne. Po ponad godzinie gry mieliśmy za to szybkie 3:0 dla gliwiczan. Za pierwszym razem świetne zagranie Patriza Mraza na gola zamienił Maciej Jankowski, a chwilę potem z dystansu przymierzył Martin Bukata. Na kilkanaście minut przed końcem spokania wynik meczu ustalił Jankowski. Atakujący miejscowych wykorzystał dobre odegranie w jego stronę od Łukasza Sekulskiego. Tuż przed ostatnim gwizdkiem honorową bramkę dla Nafciarzy mógł zdobyć Piotr Wlazło, ale jego potężne uderzenie zatrzymało się tylko na spojeniu.   Ostatni mecz sezonu 2016/2017 Wisła Płock rozegra na stadionie imienia Kazimierza Górskiego już w sobotę 2 czerwca o 20:30. Rywalem Nafciarzy będzie Śląsk Wrocław. Zapraszamy na trybuny, by wspólnie zakończyć przy Ł34 rozgrywki Lotto Ekstraklasy!   Piast Gliwice - Wisła Płock 4:0 (0:0) Saša Živec 49', Maciej Jankowski 65', 80', Martin Bukata 71'   Piast: 1. Jakub Szmatuła (46, 31. Dobrivoj Rusov) - 5. Marcin Pietrowski, 25. Aleksandar Sedlar, 91. Hebert, 2. Patrik Mráz - 12. Saša Živec, 82. Martin Bukata, 9. Radosław Murawski, 7. Maciej Jankowski (82, 16. Patryk Dziczek), 3. Denis Gojko (75, 26. Bartosz Szeliga) - 44. Łukasz Sekulski. Wisła: 1. Mateusz Kryczka - 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 17. Damian Byrtek, 95. Patryk Stępiński - 20. Cezary Stefańczyk (46, 29. José Kanté), 21. Maksymilian Rogalski (75, 98. Krystian Popiela), 18. Piotr Wlazło, 10. Giorgi Merebaszwili (69, 97. Dawid Kieplin), 9. Arkadiusz Reca - 27. Mateusz Piątkowski.   Żółte kartki: Hebert, Sedlar - Byrtek, Szymiński. Czerwona kartka: José Kanté (88. minuta, Wisła, za brutalny faul). Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 5 540.