Powrót Aktualności

Dodatki mieszkaniowe dla płocczan

źródło: Urząd Miasta Płocka
2013-09-27r.

Celem upowszechnienia informacji dotyczących możliwości ubiegania się o dodatek mieszkaniowy Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej – TBS Sp. z o.o. zorganizował kampanię informacyjną dla mieszkańców.

Od poniedziałku 30 września ruszy dystrybucja ulotek i plakatów w budynkach administrowanych przez MZGM.

Przypominamy, że dodatek mieszkaniowy, to forma pomocy dla tych, których nie stać na opłaty za mieszkanie. Zasady przyznawania dofinansowania reguluje ustawa z 21 czerwca 2001 roku o dodatkach mieszkaniowych (Dz.U. nr 71 poz. 734 z późniejszymi zmianami).

O dodatek mieszkaniowy mogą ubiegać się:
•    Najemcy oraz podnajemcy lokali mieszkalnych,
•    Członkowie spółdzielni mieszkaniowych zamieszkujący na podstawie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego,
•    Osoby zajmujące lokale mieszkalne w budynkach stanowiących ich własność i właściciele lokali mieszkalnych,
•    Inne osoby mające tytuł prawny do zajmowanego lokalu mieszkalnego i ponoszące wydatki związane z jego zajmowaniem,
•    Osoby zajmujące lokal mieszkalny bez tytułu prawnego, oczekujące na przysługujący im lokal zamienny lub socjalny

Przyznanie dodatku mieszkaniowego uzależnione jest m.in. od dochodu gospodarstwa domowego oraz zajmowanej powierzchni mieszkania. Aby ubiegać się o dodatek mieszkaniowy należy wypełnić wniosek oraz deklarację o wysokości dochodów za okres pełnych trzech miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku. Do dokumentów należy dołączyć m.in.: zaświadczenia potwierdzające dochody za ww. okres wszystkich członków gospodarstwa domowego, dokumenty potwierdzające wydatki na utrzymanie lokalu (np.: wydruk czynszu, rachunek za wodę, opłaty za ciepło).

Dodatek mieszkaniowy jest przyznawany na 6 miesięcy. Wypłatę wstrzymuje się, jeżeli osobą uprawniona do dodatku nie płaci czynszu przez dwa miesiące. Wznowienie wypłaty następuje, gdy całość zadłużenia zostanie spłacona w ciągu trzech miesięcy od daty wstrzymania wypłaty dodatku.

Dodatek mieszkaniowy wpłacany jest na konto firmy zarządzającej daną nieruchomością.

Szczegółowe informacje na temat dodatku mieszkaniowego można uzyskać:
•    w Zespole ds. dodatków mieszkaniowych Urzędu Miasta Płocka przy Pl. Dąbrowskiego 4,
•    w siedzibie Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej – TBS Sp. z o.o. przy ul. Polnej 7 - w Dziale Czynszów pok. nr 12 i 13 oraz Dziale Organizacyjno – prawnym pok. nr 2,
•    na stronie internetowej MZGM oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Płocka

źródło: Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej – TBS Sp. z o.o., op. K. Kozłowski

zobacz więcej Drukuj

Plan miasta

wyszukaj:


Panorama firm

Panorama Firm LogoKalendarz imprez

Pon Wt Śr Czw Pi Sob Nie

SocialBOX PÓŁ ŻARTEM CAŁKIEM SERIO

Region

A to nasze Miodowe Cudaki .Mnóstwo zabawy dla mam z maluszkami .Spotkania odbywają się w każdy wtorek o 10.Zapraszamy :)
Młodzież PCK Płock 39 minut(y) temu
Dziękujemy Komunikacji Miejskiej w Płocku za dobrą decyzję i umieszczenie AED w Biurze Strefy Płatnego Parkowania ul. Kolegialna 3 www.ratujzsercem.pl http://petronews.pl/komunikacja-miejska-zakupila-defibrylator/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook Wielkie brawa za zaangażowanie w ćwiczenia z zakresu BLS/AED dla całej Ekipy Biura SPP w Płocku.

Sport

Jutrzenka Płock 5 minut(y) temu
Chcecie stać się właścicielem koszulki meczowej naszych seniorek? Wystarczy, że polubicie ten post oraz udostępnicie wydarzenie meczowe, do którego link umieszczamy poniżej oraz odwiedzicie "naszą halę" by wspierać Jutrzenkę w sobotę o godz. 13:00, a wtedy odbędzie się losowanie, w którym...
21 października takimi pysznymi tortami częstuje nas z okazji swoich urodzin Agnieszka Kajak. Dziękujemy i życzymy jej wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń, dużo zdrowia, zero kontuzji i kolejnych udanych startów w naszych niebieskich barwach.

Kraj

Radio ZET 15 minut(y) temu
#Sejm skierował do komisji prezydencki projekt ustawy dot. kredytów walutowych.
Radio ZET 29 minut(y) temu
RT @DankaWoznicka: #Bruksela #EUCO kolacja unijnych przywódców - min muszle św. Jakuba, baranina i lody waniliowe @RadioZET_NEWS https://t…
Radio ZET 31 minut(y) temu
Syria: Armia grozi, że zestrzeli każdy turecki samolot bojowy, który pojawi się w jej przestrzeni powietrznej. To odp na naloty zeszłej nocy
Tygodnik WPROST 38 minut(y) temu
Zmiana w budżecie i polsko-ukraińska uchwała błyskawicznie przyjęte przez #Sejm https://t.co/c1MNJ7uBrv
Agnieszka Gozdyra 54 minut(y) temu
Tuż przed kolejną odsłoną #CzarnyProtest w sobotę o 20 w #Skandaliści @JoankaSW a na widowni m.in. @Anna_Dryjanska oraz druga strona sporu.
Radio ZET godzinę temu
RT @lpluzyczka: #Radiohead na Open’erze! Koncert w Gdyni będzie 28 czerwca. 5 dni wcześniej Brytyjczycy zagrają na #Glastonbury @RadioZET_N…
Tygodnik WPROST godzinę temu
Zestawy rakiet Patriot zostaną rozmieszczone na Litwie? Mogłyby trafić tam w przyszłym roku https://t.co/XVpM94aVwe
Radio ZET godzinę temu
RT @DankaWoznicka: #CETA Belgijskie media - Walonia odrzuca porozumienie w/s umowy o wolnym handlu Unii i Kanady @RadioZET_NEWS https://t.c…

Obyczajowe

Demotywatory 10 minut(y) temu
Dowcipy 33 minut(y) temu
Ostatnio oglądałem sobie film na DVD i poniosły mnie emocje: - Nie! Nie wchodź tam ty głupcze. Nie wchodź do tego kościoła! Weszła moja żona i spytała jaki film oglądam. - Nasze nagranie ze ślubu.