Dramatyczny mecz w Tomaszowie. Nafciarze w Centralnej Lidze Juniorów!

źródło: Wisła Płock
2017-06-25r.

Dramatyczny mecz w Tomaszowie. Nafciarze w Centralnej Lidze Juniorów! Juniorzy starsi Wisły wygrali rywalizację o ligę centralną

Ostatnim akordem bardzo dobrego wiślackiego sezonu 2016/17 były barażowe mecze juniorów o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Po wygraniu rozgrywek mazowieckiej Ekstraligi, podopieczni Grzegorza Wenerskiego i Dariusza Fabianowicza w drodze losowania trafili na Tomasovię Tomaszów Lubelski w barażowym dwumeczu o awans do juniorskiej elity. Pierwszy pojedynek w Płocku zakończył się bezbramkowym remisem, o wszystkim decydowało więc dzisiejsze starcie w Tomaszowie. Mecz miał niecodzienny przebieg. Gra była dość wyrównana, ale to wiślacy mieli zdecydowanie więcej okazji do zdobycia gola, nic jednak nie chciało wpaść i to się zemściło. Gospodarze wyprowadzili dwie kontry i w 39. oraz 67. minucie, strzałami zza pola karnego zdobyli gole, które wydawało się przesądzały losy rywalizacji. Nafciarze jednak nie poddali się i ambitnie dążyli do odwrócenia losów spotkania. Ich waleczność została nagrodzona, ale w nieprawdopodobnych okolicznościach.   Najpierw w 73. minucie, po rzucie rożnym w ogromnym zamieszaniu piła odbiła się od nogi obrońcy i wpadła do bramki.   Wiślacy rzucili się do zmasowanych ataków, a w szeregi gospodarzy zaczęła się wkradać nerwowość. Trzy minuty przed końcem Oliwer Osmański minął bramkarza i będąc przed pustą bramką trafił w poprzeczkę. Dwie próby dobitki zablokowali zawodnicy Tomasovii, przy kolejnej jeden z nich niefortunnie interweniował, wepchnął futbolówkę do siatki i był remis! Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2, samobójcze gole wyjazdowe dały wiślakom awans, który z przebiegu spotkań wydaje się jak najbardziej zasłużony. W Tomaszowie nasi juniorzy zagrali w składzie: Klaudiusz Kurek - Kacper Kucharski, Kamil Waćkowski (13. Mateusz Tomaszewski), Dominik Konwerski, Marcin Mielczarski - Radosław Gałązka (85. Wojciech Mazurowski), Sebastian Krajewski - Jakub Perlak, Bartłomiej Ziemak (74. Oliwer Osmański), Kamil Nowicki (90. Marcin Mroczkowski) - Filip Januszczak (50. Sebastian Krajewski). Serdecznie gratulujemy! Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów 2017/18 startują na początku sierpnia i zapowiadają się w nich duże emocje, gdyż po raz ostatni będą rozgrywane w formule dwóch grup po 16 zespołów. Od sezonu 2018/19 CLJ składała się będzie z tylko jednej, szesnastozespołowej grupy. Wisła zagra w grupie wschodniej, a jej rywalami będą: Cracovia, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Legia Warszawa, ŁKS Łódź, MOSP Białystok, Motor Lublin, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Polonia Warszawa, Progress Kraków, Resovia Rzeszów, Stal Rzeszów, Stomil Olsztyn, Wisła Kraków i Znicz Pruszków.   Przypominamy, że największym jak dotychczas sukcesem naszej młodzieży było w 2008 r. Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych z rocznika 1991 i 1992, pod wodzą trenera Zbigniewa Mierzyńskiego.