Powrót Aktualności

Dużo emocji na Miejskim. Młoda Wisła zwycięska!

źródło: Wisła Płock
2017-08-19r.

Dużo emocji na Miejskim. Młoda Wisła zwycięska! W spotkaniu 2. kolejki grupy północnej mazowieckiej IV ligi...

W spotkaniu 2. kolejki grupy północnej mazowieckiej IV ligi Młoda Wisła pokonała drugą drużynę poprzednich rozgrywek Mazovię Mińsk Mazowiecki 3:2. Bramki dla gospodarzy zdobywali Seweryn Truskolaski z rzutu karnego, Damian Szczepański oraz Dominik Kun.   Od pierwszego gwizdka sędziego Szymona Kmity gra toczyła się pod dyktando młodych Nafciarzy (w zespole było tylko dówch zawodników - "niemłodzieżowców"), którzy już w 8. minucie skierowali piłkę do siatki Mazovii. Arbiter prowadzący to spotkanie odgwizdał jednak pozycję spaloną Damiana Szczepańskiego, który wcześniej ładnie "urwał" się obrońcy rywali na lewym skrzydle, po czym dograł do swojego brata Patryka. Strzał napastnika Wisły został zablokowany, a kierujący później futbolówkę do bramki Damian był na spalonym.   Braterski duet z biegiem czasu nie przestawał dawać się zawodnikom z Mińska Mazowieckiego we znaki. W 14. minucie Damian z bliska niecelnie uderzył głową, w 18. dograł do Piotra Majchrzaka, który został zablokowany, a w 20. został sfaulowany w polu karnym i płocczanie otrzymali jedenastkę. Pewnie wykorzystał ją kapitan naszego zespołu Seweryn Truskolaski i od 20. minuty prowadziliśmy 1-0. Objęcie prowadzenia dało graczom Rajmunda Koperka pozytywnego "kopa" i w kolejnych minutach nie schodzili oni z połowy przyjezdnych.    W 28. minucie Truskolaski celnie dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Patryka Szczepańskiego, lecz ten nie potrafił zdobyć drugiej bramki. Ta sztuka cztery minuty później udała się jego bratu - Damianowi, który dobrze przymierzył w sytuacji sam na sam z Mateuszem Matrackim. Patryk cały czas walczył o swojego gola, ale w 35. minucie golkiper gości był na posterunku. Piłkarze Mazovii w pierwszej części meczu Bartłomiejowi Gradeckiemu zagrozili właściwie tylko raz, gdy w 25. minucie niekryty w szesnastce Marcin Siedlecki nieudaną główką zepsuł dokładną wrzutkę jednego ze swoich kolegów.   Szybko po zmianie stron Siedlecki strzelił gola i w 47. minuty zrobiło się 2-1. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Patryk Szczepański pognał prawym skrzydłem, mocno dograł w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Dominik Kun, który huknął nie do obrony! W 59. minucie powinno być już 4-1. Wychodzący z akcją 2 na 1 Damian i Patryk Szczepański zmarnowali jednak tę sytuację. Starszy z braci mają przed sobą tylko bramkarza postanowił dograć do młodszego, który... trafił w poprzeczkę! Dobitka Kuna słupek bramki gości również minęła bardzo nieznacznie. W 64. minucie niewykorzystana okazja się zemściła. Strzał Daniela Żurawskiego próbował z linii bramkowej wybić Mateusz Tomaszewski jednak... zrobił to tak niefortunnie, że zaskoczył Gradeckiego.   Ostatnia faza meczu zapowiadała się więc bardzo emocjonująco i tak też było. I jedni i drudzy prezentowali ofensywny futbol i chcieli zmienić wynik. W 70. minucie płaskie uderzenie Majchrzaka obronił Matracki, a chwilę potem - po błędzie Bartłomieja Ziemaka - Żurawski wyraźnie przestrzelił w dość bliskiej odległości. Dziesięć minut później blisko szczęścia był rezerwowy Kacper Smoderek, ale także się pomylił. W samej końcówce goście przycisnęli miejscowych nieco mocniej, ale ostatecznie nie udało im się doprowadzić do remisu i pełna pula została w Płocku!   Następnym przeciwnikiem naszego drugiego zespołu - w sobotę 26 sierpnia o godzinie 11. - będzie w Ząbkach Dlacan.     Młoda Wisła - Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:2 (2:0) Seweryn Truskolaski 20' (karny), Damian Szczepański 32', Dominik Kun 51' - Marcin Siedlecki 47', Mateusz Tomaszewski 64' (samobój) Wisła: 93. Bartłomiej Gradecki - 2. Bartłomiej Ziemak, 15. Mateusz Tomaszewski, 99. Dominik Konwerski, 17. Marcin Mielczarski - 4. Radosław Gałązka, 6. Seweryn Truskolaski - 16. Piotr Majchrzak (76, 3. Kamil Nowicki), 97. Damian Szczepański (83, 21. Emil Szostak), 11. Dominik Kun - 20. Patryk Szczepański (69, 5. Filip Januszczak).   Mazovia 23. Mateusz Matracki - 18. Dawid Matak (78, 7. Kacper Smoderek), 4. Alan Grabek, 14. Jarosław Krajewski, 13. Michał Herman - 8. Alan Gańko (55, 10. Mateusz Janusiewicz) 19. Marcin Siedlecki (69, 6. Karol Nojszewski) - 16. Yeugen Romanov, 17. Łukasz Puciłowski, 77. Daniel Żurawski -  11. Rafał Słowik.   Żółte kartki: Truskolaski, Gałązka - Herman, Puciłowski. Czerwona kartka: Gałązka - w 92. minucie - za drugą żółtą.