Powrót Aktualności

El. ME U-21: Lider pokonany. Gol i asysta Michalaka!

źródło: Wisła Płock
2017-11-14r.

El. ME U-21: Lider pokonany. Gol i asysta Michalaka! Druga bramka Konrada w kadrze U-21!

Fot. Adrian Duda / Łączy nas piłka W swoim piątym meczu w grupie 3 eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019 reprezentacja Polski pokonała Danię 3:1 (2:0)! Skrzydłowy Wisły Płock Konrad Michalak grał od pierwszej minuty, a co więcej otworzył wynik spotkania i zanotował asystę przy ostatnim trafieniu!   Po niespodziewanym remisie w piątkowym starciu z Wyspami Owczymi (2:2), we wtorek biało-czerwonym przyszło w Gdyni zmierzyć się z liderami tabeli Duńczykami, którzy stawce przewodzili z kompletem zwycięstw. Polacy również dotychczas nie przegrali, ale oprócz remisu z Farerami, podzielili się punktami także z Finlandią (3:3). Poza tym dwa razy wygrali na wyjazdach z Gruzją (3:0) oraz Litwą (2:0).   W trzech ostatnich potyczkach młodzieżówki Michalak pojawiał się na boisku jako zmiennik, ale tym razem Konrad - po raz pierwszy w eliminacjach - znalazł się w wyjściowej jedenastce kadry Czesława Michniewicza. Kadry, która przeciwko Duńczykom mocno skupiła się na defensywie i konsekwentnie realizowała założony plan. Po jednym z niewielu wypadów pod pole karne gości, dokładnie w 15. minucie, pomocnik Nafciarzy otrzymał doskonałe podanie za linię obrony od Pawła Bochniewicza i płaskim strzałem pokonał niezbyt dobrze interweniującego Daniela Iversena! Niespełna dziesięć minut później, po podaniu ze środka kapitana Szymona Żurkowskiego, stoper Victor Nelsson starał się zagrać do Iversena. Nie zauważył jednak, że jego kolega wyszedł z bramki, przez co futbolówka zmierzała do duńskiej siatki. Ostatecznie z bliska skierował ją tam jednak Paweł Tomczyk i zrobiło się 2:0!   Pomimo sporej przewagi liderzy grupy 3 w żaden sposób nie potrafili odpowiedzieć na dwa skuteczne ciosy Polaków. Po objęciu dwubramkowego prowadzenia gospodarze skupieni byli przede wszystkim na tym, żeby gola nie stracić, choć po przerwie kilkukrotnie postraszyli Iversena, a co więcej w 74. minucie jeszcze raz zmienili wynik. Wówczas dogranie Michalaka wykorzystał Żurkowski, który mocnym uderzeniem tuż przy słupku ostatecznie "dobił" rywali. W doliczonym czasie gry rezerwowy Nikolai Laursen, co prawda strzelił honorowego gola dla przeciwników, ale to wszystko na co było stać Duńczyków we wtorkowy wieczór. Dzięki temu ważnemu zwycięstwu Polacy z 11. punktami wciąż są na drugiej pozycji w tabeli, ale do liderujących Skandynawów tracą zaledwie jeden punkt i jako jedyni są niepokonani!    Drugi z Wiślackich reprezentantów Damian Rasak, w ostatniej chwili wskoczył do meczowej osiemnastki w miejsce Bartosza Kapustki, lecz koniec końców nie pojawił się na murawie.   Polska - Dania 3:1 (2:0) Konrad Michalak 15', Paweł Tomczyk 24', Szymon Żurkowski 74' - Nikolai Laursen 90'   Polska: 12. Kamil Grabara - 20. Robert Gumny, 2. Jan Bednarek, 3. Mateusz Wieteska, 5. Paweł Bochniewicz, 15. Jakub Bartosz - 23. Konrad Michalak, 16. Patryk Dziczek, 7. Szymon Żurkowski (89, 8. Jakub Piotrowski), 10. Sebastian Szymański (83, 21. David Kopacz) - 18. Paweł Tomczyk (71, 19. Oskar Zawada).   Dania: 1. Daniel Iversen - 4. Asger Sorensen (52, 12. Viktor Tranberg), 6. Victor Nelsson, 3. Jacob Rasmussen - 11. Jacob Bruun Larsen, 8. Mathias Jensen, 14. Jens Jacob Thomasen (68, 15. Robert Skov), 5. Mads "Mini" Pedersen (64, 20. Nikolai Laursen) - 9. Marcus Ingvartsen, 10. Kasper Dolberg, 7. Mikkel Duelund.