Gdańsk pozostaje niezdobyty

źródło: Wisła Płock
2017-11-18r.

Gdańsk pozostaje niezdobyty W pierwszym meczu rewanżowym...

Na początek rewanżowej rywalizacji w LOTTO Ekstraklasie Wisła Płock przegrała z Lechią w Gdańsku 0:3 (0:3).    Pierwszy strzał w sobotnim spotkaniu oddał Damian Szymański, który w 2. minucie zza pola karnego uderzył nad poprzeczką. Chwilę później to gospodarze prowadzili jednak 1:0. Seweryn Kiełpin nie utrzymał piłki w rękach po przypadkowym odbiciu jej od Igora Łasickiego, a Marco Paixão nie miał problemów z trafieniem do siatki. Po stracie bramki Wiślacy starali się nacierać na miejscowych i w 12. minucie byli blisko doprowadzenia do wyrównania. Szybko rozegrany rzut wolny przyniósł strzał z bliska Arkadiusza Recy, który nieznacznie się pomylił. Pięć minut później kontratak Lechii sfinalizował Miloš Krasić. Serb na bramkę zamienił dokładne dośrodkowanie Flávio Paixão.   Na taki stan rzeczy w 22. minucie ponownie próbował odpowiedzieć Reca, lecz znów trochę się pomylił. Skrzydłowy Nafciarzy dobrze odnalazł się w polu karnym i główkował po centrze Dominika Furmana z rzutu rożnego na bliższy słupek. Aktywny Reca także w 38. minucie chciał zaskoczyć Dušana Kuciaka, ale jego próbę sprzed szesnastki zablokowali gdańscy defensorzy. W doliczonym czasie pierwszej połowy Kiełpina drugi raz pokonał niestety Marco Paixão i zrobiło się 3:0.   Po wznowieniu gry drużyna Jerzego Brzęczka od początku dążyła do zmiany niekorzystnego rezultatu. Sytuację mocno skomplikowała jednak czerwona kartka, jaką w 60. minucie obejrzał Igor Łasicki. Kilka minut później blisko zmiany wyniku był jednak Flávio Paixão, ale z opresji w ostatniej chwili uratował nas Kiełpin. Podobnie było w 74. minucie, gdy Marco Paixão wychodził sam na sam, ale Seweryn świetnie zainterweniował praktycznie na... środku boiska. Do ostatniego gwizdka sędziego Tomasza Kwiatkowskiego żadnemu z zespołów nie udało się już pokonać golkipera rywali i niestety po raz czwarty w ligowej historii wracamy z Gdańska bez punktów. Kolejne spotkanie Wisła Płock rozegra w niedzielę 26 listopada o godzinie 15:30, gdy zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania naszych piłkarzy z trybun INEA Stadionu!   Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:0 (3:0) Marco Paixao 3', 45', Miloš Krasić 17'   Lechia Gdańsk: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 23. Grzegorz Wojtkowiak, 26. Błażej Augustyn, 30. Joao Nunes - 6. Simeon Slavchev (82, 9. Patryk Lipski), 35. Daniel Łukasik - 28. Flávio Paixão, 7. Miloš Krasić, 27. Rafał Wolski (73, 21. Sławomir Peszko) - 19. Marco Paixão (80, 8. Romário Baldé).    Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 5. Bartłomiej Sielewski, 2. Kamil Sylwestrzak - 8. Dominik Furman (84, 23. Semir Štilić), 4. Damian Szymański - 10. Giorgi Merebashvili (46, 77. Konrad Michalak), 7. Nico Varela, 9. Arkadiusz Reca - 27. Mateusz Piątkowski (65, 29. José Kanté).   Żółte kartki: Wojtkowiak - Łasicki, Sielewski. Czerwona kartka: Łasicki (w 60. minucie, za drugą żółtą). Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 7670.