Jaworzno zdobyte!

źródło: Wisła Płock
2014-09-20r.

W meczu IX kolejki I Ligi w Jaworznie zmierzyliśmy się z GKS-em Tychy

Wisła Płock mierzyła się w Jaworznie z GKS-em Tychy. Tyszanie po przegranym meczu z Chojniczanką Chojnice i zaledwie jednym ligowym zwycięstwie w sezonie chcieli rozpocząć dziś zwycięską passę. Nafciarze, podbudowani pełną zdobyczą punktową w meczu z Sandecją Nowy Sącz, chcieli kolejne trzy punkty zainkasować również w meczu z GKS-em. Stroną przeważającą w meczu od pierwszych minut był zespół Wisły. Nasi piłkarze dobrze rozprowadzali piłkę i stwarzali sobie groźne sytuacje. Niestety brakowało wykończenia, albo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Misztal, który kilkukrotnie uchronił swój zespół przed utratą bramki. Tyszanie skupiali się na defensywnie i akcje z kontrataku, jednak ich nieliczne sytuacje nie przyniosły zagrożenia dla Wisły. Również w drugiej połowie Nafciarze zdecydowanie przeważali. W 50. minucie doskonałym strzałem na bramkę gospodarzy popisał się Paweł Magdoń. Futbolówkę zmierzającą w prawy górny róg bramki czubkami palców na rzut rożny wybił Misztal. Kolejne minuty to nieprzerwany napór piłkarzy Wisły. GKS dwoił się i troił przed własnym polem karnym, czym skutecznie blokował nasze ataki. Dopiero w 78. minucie dane nam było zobaczyć jedynego i zwycięskiego gola dla Nafciarzy. Minutę wcześniej piłę ręką w polu karnym zagrywał jeden z obrońców gospodarzy, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Krzysztof Janus i pewnym strzałem pokonał bramkarza GKS-u. Od tego momentu gospodarze starali się zdobyć wyrównującego gola, jednak dobrze zorganizowana obrona Nafciarzy skutecznie zniweczyła ich plany. Już w środę o godzinie 18:00 na Stadionie im. Kazimierza Górskiego spotkamy się z tyszanami po raz kolejny, tym razem w rozgrywkach Pucharu Polski. Serdecznie zapraszamy na trybuny!   GKS Tychy - Wisła Płock 0:1 (0:0) 0:1 Krzysztof Janus (78. rzut karny) GKS: 12. Piotr Misztal - 13. Mateusz Grzybek, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński - 88. Marcin Wodecki (67, 20. Pavol Ruskovský), 6. Mariusz Zganiacz, 14. Robert Dymowski (81, 9. Paweł Smółka), 10. Wojciech Trochim, 21. Marcin Radzewicz (55, 7. Damian Szczęsny) - 11. Maciej Kowalczyk. Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 23. Paweł Magdoń, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 4. Jacek Góralski, 3. Maciej Kostrzewa (62, 10. Piotr Ruszkul) -  7. Krzysztof Janus, 18. Piotr Wlazło, 22. Łukasz Kacprzycki (75, 2. Patryk Stępiński) - 41. Dimitar Iliev (81, 5. Bartłomiej Sielewski). żółte kartki: Zganiacz, Grzybek, Mączyński - Ruszkul. sędziował: Robert Marciniak (Kraków).