Kolejna zwycięska bitwa!

źródło: Wisła Płock
2015-03-28r.

Po dobrym meczu przywozimy z Katowice trzy punkty

Piłkarze Wisły w 23. kolejce pierwszej ligi mierzyli się w Katowicach z miejscową GieKSą. Nafciarze przystąpili do meczu maksymalnie skoncentrowani i nastawieni tylko i wyłącznie na wygraną. Co więcej, chwilę przed rozpoczęciem meczu w Katowicach swoje zawody skończyli piłkarze Termaliki, którzy niespodziewanie stracili punkty w konfrontacji z GKS-em Tychy. Mecz rozgrywany był przy pustych trybunach z uwagi na zamknięty stadion GKS-u. W zasadzie od pierwszej do ostatniej minuty przewaga należała do Wisły, która stwarzała sobie sytuacje strzeleckie. Gospodarze często uciekali się do nieprzepisowych zagrań, chcąc powstrzymać rozpędzonych Nafciarzy. Na uwagę zasługują dwie akcje podopiecznych Marcina Kaczmarka, po których powinniśmy objąć prowadzenie – raz minimalnie niecelnie na bramkę gospodarzy uderzał Cezary Stefańczyk, podobnie potężna bomba Dimitara Ilieva o centymetry minęła słupek. W pierwszej połowie gole jednak nie padły. Druga połowa to mocne uderzenie Wisły. Już na początku strzał głową Marcina Krzywickiego tylko obił słupek bramki GieKSy. W kolejnej akcji strzał rosłego napastnika dobijał Piotr Darmochwał, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Co się odwlecze, to nie uciecze – Nafciarze w końcu dopięli swego i w 67. minucie wyszli na prowadzenie. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Cezary Stefańczyk, który nie dał szans Buckowi. Należy dodać, że dwie minuty wcześniej za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Piotr Petasz. Podopieczni Artura Skowronka rzucili się do odrabiania strat, jednak to Wisła wciąż przeważała, stwarzając sobie wiele sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:1 i to Nafciarze wrócą do Płocka jako zwycięzcy, obejmując też, przynajmniej do niedzieli, fotel lidera 1. ligi. Na następne spotkanie zapraszamy już 4. kwietnia. W Wielką Sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie im. Kazimierza Górskiego podejmiemy Dolcan Ząbki.   GKS Katowice - Wisła Płock 0:1 (0:0) 0:1 Cezary Stefańczyk (67.) GKS: 12. Antonín Buček - 33. Adrian Frańczak, 27. Mateusz Kamiński, 23. Łukasz Pielorz, 2. Rafał Pietrzak - 16. Aleksander Januszkiewicz (46, 10. Kamil Bętkowski), 5. Kamil Cholerzyński (77, 15. Rafał Kujawa), 20. Sławomir Duda (46, 28. Povilas Leimonas), 81. Przemysław Pitry, 6. Piotr Petasz - 7. Grzegorz Goncerz. Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 26. Przemysław Szymiński, 14. Marko Radić, 95. Patryk Stępiński - 18. Piotr Wlazło, 4. Jacek Góralski - 7. Krzysztof Janus,  41. Dimitar Iliev (85, 10. Piotr Ruszkul), 8. Piotr Darmochwał (59, 22. Łukasz Kacprzycki) - 9. Marcin Krzywicki (75, 11. Mikołaj Lebedyński).   żółte kartki: Petasz, Bętkowski - Szymiński. czerwona kartka: Piotr Petasz (65. minuta, GKS, za drugą żółtą). sędziował: Paweł Pskit (Łódź). Mecz bez udziału publiczności.