Lider nam niestraszny!

źródło: Wisła Płock
2014-10-19r.

Wisła, po bardzo dobrym meczu wygrała na trudnym terenie w Niecieczy z liderem 1. Ligi Termalicą

Piłkarze Wisły w 13. kolejce 1. ligi udali się do odległej Niecieczy, gdzie zmierzyli się ze zdecydowanym liderem i głównym kandydatem do awansu - Termalicą. Po zwycięstwach z Widzewem oraz Miedzią nasz zespół chciał podtrzymać zwycięską passę i zdobyć kolejne, bezcenne punkty. Dla gospodarzy, którzy na własnym stadionie nie przegrali od roku, spotkanie było również niezwykle ważne.   Od pierwszych minut Wisła rzuciła się do ataku. Nasz zespół stwarzał sobie wiele podbramkowych sytuacji, dłużej utrzymywał się przy piłce i wydawało się, że bramka jest tylko kwestią czasu. Zwieńczeniem dobrej gry Nafciarzy była sytuacja z 9. minuty. Po kombinacyjnej akcji piłkę przejął Jacek Góralski, który dośrodkował w pole karne gospodarzy. Na uderzenie zdecydował się Marcin Krzywicki, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Termalici. Zespół z Niecieczy ruszył do ataku, chcąc zdobyć gola na 1:1. Na ich nieszczęście bardzo dobrze prezentowała się dziś obrona Wisły, która skutecznie rozbijała ataki pozycyjne niecieczan. Co więcej, do szatni nasi zawodnicy schodziliśmy prowadząc 2:0. W 45. minucie Fabian Hiszpański podał ze skrzydła do Dimitara Ilieva. Bramkarz Sebastian Nowak po uderzeniu Bułgara mógł tylko patrzeć, jak futbolówka po raz drugi zatrzepotała w siatce.   W drugiej połowie Wisła skupiała się głównie na grze obronnej. Zawodnicy gospodarzy starali się zdobyć kontaktowego gola, jednak nasz zespół grał dziś bardzo mądrze, skutecznie rozbijając ataki popularnych Słoni i wyprowadzając groźne kontry. Pomimo optycznej przewagi Termalici, która dłużej utrzymywała się przy piłce, to Wisła kontrolowała przebieg meczu. Nafciarze, niesieni głośnym dopingiem 150-osobowej grupy naszych kibiców nie dali sobie odebrać upragnionych trzech punktów i do Płocka wracają podtrzymując zwycięską passę. Co więcej – jest to kolejny mecz bez straconej bramki. Brawo Nafciarze!   Już w sobotę w meczu 14. kolejki na Stadionie im. Kazimierza Górskiego Wisła zmierzy się z Flotą Świnoujście. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Pomóżmy naszym zawodnikom odnieść kolejne ligowe zwycięstwo. Początek meczu o godzinie 18:00. Do zobaczenia! Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Płock 0:2 (0:2) 0:1 Marcin Krzywicki (9.) 0:2 Dimitar Iliev (45.) Termalica: 12. Sebastian Nowak - 18. Peter Maslo, 5. Jakub Czerwiński, 3. Bartosz Kopacz, 17. Dalibor Pleva - 6. Dawid Kamiński (78, 29. Mateusz Janeczko), 25. Mateusz Kupczak, 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 7. Tomasz Foszmańczyk (59, 16. Adrian Paluchowski), 20. Jakub Biskup (46, 27. Dariusz Jarecki) - 21. Emil Drozdowicz. Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 7. Krzysztof Janus, 18. Piotr Wlazło, 4. Jacek Góralski (87, 23. Paweł Magdoń), 41. Dimitar Iliev, 22. Łukasz Kacprzycki (60, 2. Patryk Stępiński) - 9. Marcin Krzywicki (73, 10. Piotr Ruszkul). żółte kartki: Kaczmarczyk, Kamiński, Jarecki - Góralski, Wlazło, Hiszpański, Ruszkul. sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).  widzów: 1400 (w tym 150 z Płocka)