Nareszcie zaczynamy zwycięstwem!

źródło: Wisła Płock
2015-08-03r.

Po kilku latach przerwy Wisła zwyciężyła w meczu inaugurującym ligę i podtrzymała znakomitą passę wyjazdową

Wisła Płock po raz pierwszy od czterech lat zaczęła ligowe zmagania od zwycięstwa. Podopieczni Marcina Kaczmarka pokonali beniaminka z Sosnowca, po bramce kapitana Maksymiliana Rogalskiego. Od pierwszego gwizdka spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny starały się przejąć inicjatywę jednak gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 23. minucie dobrą paradą popisał się bramkarz Zagłębia Szymon Gąsiński, który odbił piłkę po złym zagraniu jednego z obrońców. Parę minut później na indywidualny rajd zdecydował się Jakub Bąk, jednak w ostatniej chwili stracił równowagę po walce bark w bark z Konradem Budkiem. Chwilę później znów pokazał się były gracz GKS-u Tychy. Tym razem próbował uderzać z okolicy 25. metra, jednak piłka przeleciała obok bramki gospodarzy. O wiele lepiej zrobił to Maksymilian Rogalski, który w 41. minucie po potężnym uderzeniu z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy. Zagłębie chciało od razu wyrównać, jednak na posterunku w naszej bramce był Seweryn Kiełpin, który obronił strzał Przemysława Mizgały. Na przerwę Wisła schodziła prowadząc 1:0. Drugą połowę nasi zawodnicy rozpoczęli z dużym animuszem. Dimitar Iliev świetnie ograł rywali i odegrał do Wojciecha Łuczaka, którego strzał obronił jednak Gąsiński. W 55. minucie po raz kolejny Mitko znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym i zdecydował się na uderzenie. Bramkarz popisał się jednak skuteczną interwencją i sparował strzał na poprzeczkę. Od 75. minuty inicjatywę przejął zespół z Sosnowca, który raz po raz przeprowadzał groźne ataki. Pod koniec meczu w polu karnym znalazł się Jakub Arak, lecz młody napastnik nie trafił do bramki z mniej więcej pięciu metrów. Do końca meczu gospodarzom nie udało się pokonać dobrze dysponowanego Seweryna Kiełpina i nasi zawodnicy wraz ze 150-osobową grupą kibiców z Płocka mogli się cieszyć z pierwszej od kilku lat trzypunktowej zdobyczy na inaugurację sezonu oraz z podtrzymania trwającej już rok wyjazdowej passy bez porażki. Za tydzień, 9 sierpnia na Stadionie im. Kazimierza Górskiego pierwszoligowy hit - Wisła podejmie gdyńską Arkę. Początek spotkania o godzinie 18:00. Zapraszamy na trybuny! Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock 0:1 (0:1)  0:1 Maksymilian Rogalski (41.)  Zagłębie: 56. Szymon Gąsiński - 7. Marcin Sierczyński, 10. Krzysztof Markowski, 4. Łukasz Sołowiej (82, 6. Grzegorz Fonfara), 30. Konrad Budek - 23. Hubert Tylec (60, 16. Dawid Ryndak), 17. Sebastian Dudek, 29. Łukasz Matusiak, 27. Przemysław Mizgała (70, 9. Michał Fidziukiewicz), 19. Martin Pribula - 18. Jakub Arak.  Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 95. Patryk Stępiński - 21. Maksymilian Rogalski, 18. Piotr Wlazło - 10. Jakub Bąk (64, 7. Damian Piotrowski),  41. Dimitar Iliev, 8. Piotr Darmochwał (72, 9. Arkadiusz Reca) - 89. Wojciech Łuczak (88, 11. Mikołaj Lebedyński).  żółte kartki: Pribula - Bąk, Rogalski sędziował: Sebastian Krasny (Kraków) widzów: 3.500