Powrót Aktualności

Orlen Handball Mini Liga - VI edycja

źródło: Urząd Miasta Płocka
2013-02-25r.

Wystartowała VI edycja Orlen Handball Mini Liga. W niedzielę w hali sportowej Zespołu Szkół nr 5 w Płocku rozpoczęła się pierwsza kolejka rozgrywek, w których uczestniczą dzieci z klas IV i V szkół podstawowych.

W ramach ligi rozegranych zostanie 10 kolejek po 5 dla każdego rocznika. W tegorocznych rozgrywkach uczestnicy 16 drużyn m.in.: z Warszawy, Siedlec, Sierpca, Płocka oraz okolic.

W projekcie ORLEN HANDBALL MINI LIGA bierze udział co miesiąc około 200 dzieci. Dzięki sponsorowi tytularnemu PKN Orlen SA oraz Urzędowi Miasta Płock, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej może organizować prawdziwą akademię piłki ręcznej.

Liga powstała w 2007 roku, w trakcie pięciu edycji zgodnie ze strategią, dzieci które wzięły udział w rozgrywkach, mają możliwość dalszego trenowania w grupach młodzieżowych - w kategorii dzieci, młodzika, juniora młodszego. System szkolenia pozwala na właściwy rozwój zawodników. Pierwsi wychowankowie OHML, startują dziś w lidze młodzików: SKF Wisła Płock, Muks 21 Płock.

Uczniowie uczą się w klasach sportowych w Gimnazjum nr 5, 8.10. Aspekt szkoleniowy nie jest jedynym, bo udział w OHML, ma również wiele treści poznawczych i integracyjnych. Turniej odwiedzają zawodnicy i kadra szkoleniowa I zespołu płockiej Wisły, reprezentanci Polski seniorów oraz grup juniorskich. Na trybunach można spotkać legendy płockiego szczypiorniaka, dopingujące swoje wnuki, dzieci.

W każdej edycji mocnym akcentem swój udział podkreśla sponsor tytularny PKN ORLEN, który oprócz finasowania strojów, piłek dla uczestników, dba również o zapewnienie środków na bieżącą działalność ligi (wyżywienie, nagrody). Wspieranie projektu przez Urząd Miasta Płocka pozwala na wysoką jakość przedsięwzięcia. Bo OHML to nie tylko współzawodnictwo, ale miejsce rozwoju dla dzieci, trenerów, młodych sędziów. Trzeba tutaj podkreslić zaangażowanie rownież środowiska sędziowskiego, którzy dbają o sferę fair play, od znanych profesjonalistów w tej dziedzinie do młodych adeptów.

Bardzo istotnym celem rozwoju młodzieżowej piłki ręcznej, było zaangażowanie w projekt nie tylko trenerów grup młodzieżowych Wisły, ale przede wszystkim nauczycieli wychowania fizycznego płockich i okolicznych podstawówek.

Harmonogram rozgrywek OHML 2013: 24.02, 24.03, 28.04, 26.05, 23.06, 29.09, 13.10, 27.10, 24.11, 8.12. Na zakończenie rozgrywek każdego rocznika wybierna jest reprezentacja OHML, która w kolejnym sezonie bierze udział w rozrywkach Mazowieckiej Ligi Dzieci.

źródło: Wydział Sportu i Rekreacji, opr. S. Dymek, K. Kozłowski
zobacz więcej Drukuj

Plan miasta

wyszukaj:


Panorama firm

Panorama Firm LogoKalendarz imprez

Pon Wt Śr Czw Pi Sob Nie

SocialBOX PÓŁ ŻARTEM CAŁKIEM SERIO

Region

W sobotę 22 października w płockim Domu Technika zagrał Jazzombie. Zespół stworzony przez muzyków z zespołów Lao Che i Pink Freud wystąpił w ramach siódmej edycji Festiwalu Themersonów i projektu Alterstacja. #pokis #alterstacja #festiwal #festiwalthemersonów #festiwalthemersonow #płock #plock #jazzombie #laoche #pinkfreud
Nafciarze wygrywają i nie zwalniają tempa. Szybka regeneracja, bo Pogoń czeka: https://t.co/RzJUNI9pXD #Płock
Przeczytajcie koniecznie i Udostępniajcie dalej! Do zobaczenia we wtorek o godzinie 16:00!
Lao Che 9 godzin(y) temu
Kielce!!! Było nam bardzo miło!
11 listopada 2016, w Centrum Konferencyjnym „Dom Technika” odbędzie się Płocki Bal Niepodległościowy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Krajowa Izba Gospodarcza, Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka oraz Mariusz Bieniek Starosta Powiatu Płockiego. Na tegoroczny, jubileuszowy Bal...

Sport

Argel Fucks. Trener który wciaz ma szanse w 1 roku spuścic z ligi 3 drużyny: Internacional,Vitorie i Figueirense https://t.co/M60QGkh544
Weszlo.com 7 godzin(y) temu
Wymęczony, wyszarpany, wydarty z gardła. Tak w najlepszy sposób można by określić powrót Realu Madryt na pozycję lidera Primera División. Królewscy mocno uprzykrzali dziś życie swoim kibicom, jednak koniec końców po bramce Álvaro Moraty zdołali wygrać z Athletikiem Bilbao.
Ale jaki to był mecz Legii?;), bo Słoneczniki wyglądają na londyńskie;)
RT @rootzky: A po meczach chodziliśmy na Van Gogha... https://t.co/jSLIzZSUXQ
RT @BRYGIDAGRYSIAK: Wychowałam się w jednym pokoju. Z Rodzicami, Siostrą i psem. DZIĘKUJĘ CI, MAMO. Dobranoc.
Verratti tez juz zły. Bardzo zły. https://t.co/w3BW3UlANF

Kraj

TVN24 11 minut(y) temu
Najważniejsze informacje z kraju i ze świata na www.tvn24.pl! Śledź nas także na: Twitterze https://twitter.com/tvn24 Instagramie https://www.instagram.com/tvn24.pl/ Pintereście https://pl.pinterest.com/tvn24pl/ Snapchacie - wpisz tvn24.pl w wyszukiwarce aplikacji. Jeżeli korzystasz w urządzenia mobilnego wystarczy kliknąć w link - www.snapchat.com/add/tvn24.pl
Tygodnik WPROST 21 minut(y) temu
Likwidacja gimnazjów pod znakiem zapytania. Wpływowi ministrowie namawiają Kaczyńskiego do odłożenia reformy https://t.co/5leNKfaDbs
TVN24 23 minut(y) temu
Zdjęcia z obrzeży lubuskiego lasu Reporter 24 przysłał do redakcji Kontakt24.
Radio ZET 45 minut(y) temu
Rozpoczęła się operacja likwidacji dzikiego obozowiska w #Calais
TVN24 51 minut(y) temu
W trakcie wypadku większość osób spała.
Radio ZET 54 minut(y) temu
W Rzymie niezadowolenie po usunięciu muralu z papieżem Franciszkiem. Przedstawiał papieża, który domalowuje symbol pokoju @Pontifex_pl

Obyczajowe

Śmieszne & Życiowe 13 minut(y) temu
Witam i życzę udanego dnia 😉
Humor 7 godzin(y) temu
Więcej na http://mh24.pl/
KWEJK 8 godzin(y) temu
Jak oni mogli :(
KWEJK 8 godzin(y) temu
Technologia :D
Humor 8 godzin(y) temu
Taka sytuacja na sprawdzianie xD