Powrót Aktualności

Pierwszy punkt Nafciarzy w CLJ!

źródło: Wisła Płock
2017-08-19r.

Pierwszy punkt Nafciarzy w CLJ! W meczu 3. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów Wisła Płock...

W meczu 3. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów Wisła Płock zremisowała bezbramkowo z Cracovią. Nafciarzom remis z krakowianami pozwolił zdobyć historyczny ligowy punkt!   Pierwsze minuty zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy dwukrotnie zagrozili Krzysztofowi Sendorkowi. Najpierw groźnie z prawej strony boiska dośrodkowywał Oliwer Osmański, a chwilę później na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Krystian Ogrodowski. W obu przypadkach górą był jednak golkiper gości. W 8. minucie pierwszy celny strzał w sobotnim spotkaniu oddali gracze Cracovii, a konkretnie Dorian Pituła. Nie minęło pięć minut, a po raz drugi pokonać Piotra Zielińskiego próbował Patryk Ochamn, ale również nic nie wskórał.    W 23. minucie płocczanie ponownie mocniej doszli do głosu. Przed doskonałą szansą stanął Jakub Perlak, lecz Sendorek znów był na posterunku. Niewiele potem po centrze z rzutu rożnego Osmańskiego główkował Adrian Kowalski i... trafił w słupek! W kolejnych minutach Kowalski dwukrotnie starał się jeszcze zaskoczyć bramkarza rywali strzałami dystansu, ale nic z tego nie wyszło. Krakowianie w końcówce tej części meczu - i nie tylko - szukali jedynie uderzeń z dystansu, lecz zawodnicy Pasów mieli spore problemy ze skutecznością.   Po zmianie stron przejezdni na dłużej przejęli inicjatywę. W 50. minucie strzał Radosława Kanacha zablokował kapitan Nafciarzy Kamil Waćkowski, w 53. Kacper Kubasiak z ostrego kąta kopnął w boczną siatkę, a w 58. niezłą indywidualną akcję chciał wykończył Ochman, ale Zieliński zdołał go zatrzymać.   Ostatnie dwadzieścia minut to dążenie obu stron do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W 75. minucie znacznie bliżej zdobycia bramki była Cracovia, gdy rezerwowy Karol Buraczek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i... fatalnie przestrzelił. W 83. minucie ciekawą, dwójkową akcję przeprowadzili w końcu Wiślacy - Bartosz Zieliński z Kowalskim, ale defensorzy krakowian zażegnali niebezpieczeństwo. Po chwili odpowiedzieć starał się Michał Wiśniewski, lecz uderzenie z daleka gracza Pasów pewnie złapał Zieliński i mecz zakończył się podziałem punktów.   W kolejnym spotkaniu Wisła Płock U-19 w sobotę 26 sierpnia zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.  Zapis wideo z tego spotkania znajdziecie poniżej:   Wisła Płock - Cracovia 0:0 (0:0) Wisła Płock: 87. Piotr Zieliński - 3. Kacper Kucharski, 2. Kamil Waćkowski, 4. Marcin Mroczkowski, 10. Sebastian Krajewski (81, 17. Kajetan Jeznach)- 5. Krystian Ogrodowski, 7. Kacper Szczudliński (66, 15. Bartosz Zieliński) - 22. Oliwer Osmański (54, 6. Michał Patora), 14. Jakub Perlak, 8. Błażej Tomaszewski (54, 13. Karol Wienconek) - 9. Adrian Kowalski.   Cracovia: 19. Krzysztof Sendorek - 5. Radosław Kruppa, 92. Dorian Pituła (80, 44. Juliusz Gorzeń), 7. Sylwester Lusiusz, 10. Patryk Ochman (80, 17. Mateusz Supryn), 11. Michał Wiśniewski, 14. Adrian Kajpust, 21. Radosław Kanach, 22. Kacper Kubasiak (64, 9. Karol Buraczek), 24. Michał Zięba, 27. Daniel Krzempek (66, 26. Remigiusz Biernat).   Żółte kartki: Tomaszewski, Ogrodowski.