Poniedziałkowy przegląd prasy

źródło: Wisła Płock
2017-04-24r.

Poniedziałkowy przegląd prasy Prasa po meczu Arka Gdynia - Wisła Płock

W 30. kolejce Lotto Ekstraklasy Wisła Płock zmierzyła się w Gdyni z Arką. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1, co oznacza, że nasza drużyna zakończyła rundę zasadniczą na dziewiątym miejscu i rywalizować będzie w grupie spadkowej. Płockie i ogólnopolskie media komentują sobotnie starcie beniaminków.     Przegląd Sportowy Niesamowite emocje w Gdyni. Wisła nie była, była w ósemce, a jednak jest poza nią!   Fragment tekstu: Od 24 lutego (4:1 z Koroną) Arka nie potrafiła wygrać meczu w ekstraklasie. Wydawało się, że w sobotę wreszcie się uda. Była 95. minuta, gdynianie prowadzili 1:0 i wtedy ręką w polu karnym zagrał Antoni Łukasiewicz. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Jose Katne się nie pomylił. Piłkarze gości cieszyli się ze swoimi kibicami, ale tylko pięć sekund. W Kielcach nie uznano gola Koronie i tabela szybko została zweryfikowana.   ***   Portal Płock Wisła w grupie spadkowej. Tylko remis w Gdyni   Fragment tekstu: Przez kilkanaście sekund nafciarze byli przekonani, że są w czołowej ósemce. Wszystko przez internetowe tabele live, które… na chwilę oszalały. Niestety, ostatecznie okazało się, że przez gorszy bilans spotkań bezpośrednich z Koroną Kielce Wisła zajmie ostatecznie dziewiąte miejsce i w przyszłym tygodniu zmierzy się na własnym stadionie z Ruchem Chorzów.   ***   Weszło Ponad 90 minut mordęgi i petarda na koniec – Wisła Płock zagra o utrzymanie   Fragment tekstu: Arka była już w ogródku i witała się z gąską, myśląc, w którym z trójmiejskich lokali oblać zwycięstwo, ale nic z tego. Łukasiewicz zagrał ręką – sędzia słusznie gwizdnął – a Kante wykorzystał jedenastkę. 95. minuta! Kibice Wisły myśleli, że są w ósemce, ale nic z tego – płocczan czeka gra o utrzymanie.   ***   Dziennik Płocki Remis w Gdyni. Wisła poza ósemką   Fragment tekstu: Po zmianie stron niewiele zmieniło się w ofensywnych poczynaniach przyjezdnych. W 55. minucie trener Kaczmarek postawił wszystko na jedną kartę i zespół z Płocka zaczął grać na dwóch napastników, po wejściu Piątkowskiego za Ilieva. Cztery minuty później Wlazło zastąpił Singha, a w 66. minucie golem mogła zakończyć się… wrzutka Cezarego Stefańczyka.   ***   Piłka Nożna Podział punktów w starciu Arki z Wisłą   Fragment tekstu: Gospodarze skutecznie bronili się przed atakami gości z Płocka, czekając na dogodne okazje do kontrataków. Kwadrans przed końcem zmagań Arka mogła zadać rywalowi decydujący cios. Z prawego skrzydła w pole karne Wisły precyzyjnie dośrodkował Damian Zbozień, zaś Mateusz Szwoch oddał efektowny strzał głową. Swój zespół przed utratą bramki uratował jednak Seweryn Kiełpin, który popisał się znakomitą interwencją!   ***   Gazeta Wyborcza - Płock Wisła Płock nie zagra w grupie mistrzowskiej. Ale sprezentowała ją Koronie Kielce   Fragment tekstu: Chwilę później pojedynek się zakończył, a płoccy piłkarze i kibice zaczęli się cieszyć. Podnieśli ręce w geście zwycięstwa, bo byli przekonani, że ten punkt daje im awans do grupy mistrzowskiej. Ale jak się okazało, radość ta była przedwczesna.