Remis w Gdyni

źródło: Wisła Płock
2015-04-26r.

Z ciężkiego terenu w Gdyni przywozimy jeden punkt

W 27. kolejce 1. Ligi Wisła Płock zmierzyła się w Gdyni z miejscową Arką. Nafciarze chcieli za wszelką cenę podtrzymać korzystną passę szczęściu meczów bez porażki i zdobyć kolejne cenne punkty, które przybliżyłyby ich do upragnionego awansu. Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy. Zawodnicy Arki stworzyli sobie kilka dogodnych akcji do wyjścia na prowadzenia, jednak bardzo dobre zawody rozgrywał dziś nasz bramkarz Seweryn Kiełpin. Jedynym uderzeniem ze strony Nafciarzy był mocny, ale i mocno niecelny strzał Krzysztofa Janusa. Na nasze szczęście goście mimo optycznej przewagi nie zdołali pokonać naszego golkipera. Do szatni oba zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie. Po przerwie nieco ożywienia w naszej grze wprowadził Piotr Wlazło, który zastąpił Macieja Kostrzewę. Nafciarze mocno naciskali i wydawało się, że gol wisi w powietrzu. Kibice Wisły, którzy pojawili się na gdyńskim stadionie w ponad 300-osobowej grupie goli nie zobaczyli. Doskonałe sytuacje marnowali Dimitar Iliev, Marcin Krzywicki, Piotr Darmochwał czy Marko Radić. W końcowych minutach spotkania sędzia za drugą żółtą kartkę wyrzucił z boiska Krzysztofa Sobieraja. Pomimo liczebnej przewagi Nafciarze nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Na uwagę zasługuje też akcja już w doliczonym czasie gry, kiedy Arkę przed utratą trzech punktów uratował słupek. Wisła zremisowała bezbramkowo z Arką 0:0.   Na następne spotkanie zapraszamy już 1. maja. Na Stadionie im. Kazimierza Górskiego podejmiemy o godz. 18:45 Widzew Łódź.   Arka Gdynia - Wisła Płock 0:0 (0:0) Arka: 24. Jakub Miszczuk - 32. Przemysław Stolc, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak - 26. Michał Renusz (71, 11. Michał Szubert), 6. Antoni Łukasiewicz, 20. Bartosz Ława (77, 15. Grzegorz Lech), 14. Michał Nalepa (90, 19. Michał Rzuchowski), 25. Paweł Wojowski - 8. Marcus Vinícius. Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 4. Jacek Góralski, 3. Maciej Kostrzewa (46, 18. Piotr Wlazło) - 7. Krzysztof Janus, 41. Dimitar Iliev, 8. Piotr Darmochwał (84, 10. Piotr Ruszkul) - 9. Marcin Krzywicki (72, 22. Łukasz Kacprzycki). żółte kartki: Sobieraj, Lech, Nalepa - Kostrzewa, Ilijew, Kiełpin. czerwona kartka: Krzysztof Sobieraj (78. minuta, za drugą żółtą). sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra). widzów: 4417.