Rezerwy remisują w Siedlcach

źródło: Wisła Płock
2017-08-13r.

Rezerwy remisują w Siedlcach Podział punktów na początek

Fot. Pogoń Siedlce W 1. ligowym meczu sezonu 2017/2018 drugi zespół Wisły Płock zremisował na wyjeździe z rezerwami Pogoni Siedlce 1:1. Jedyną bramkę dla Nafciarzy zdobył w 63. minucie Mateusz Piątkowski.   Wiślacy w całym spotkaniu mieli delikatną przewagę. Zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W 23. minucie blisko otwarcia wyniku był Piątkowski, lecz Przemysław Frąckowiak zdołał obronić jego uderzenie. Chwilę później bramkarza siedlczan starał się z kolei zaskoczyć Dominik Kun, jednak golkiper miejscowych znów był górą. Pomimo niezłych okazji strzeleckich w 40. minucie to Pogoń objęła prowadzenie, gdy zagranie Sebastiana Szcześniaka pewnie wykończył Paweł Marchel.   W drugiej połowie Nafciarze grali głównie atakiem pozycyjnym, a przeciwnik nastawił się na grę z kontrataku. Po jednym z nich Bartłomija Gradeckiego pokonać próbował Piotr Krawczyk, lecz młody bramkarz Wisły był na posterunku. Niewiele potem strzał kolejny Piątkowskiego zatrzymał Frąckowiak, który w 63. minucie musiał w końcu wyjąć piłkę z siatki. Błąd defensywy Pogonistów wykorzystał wóczas aktywny Piątkowski. W końcówce goście mogli jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów.   Kolejne spotkanie Wisła II Płock rozegra w sobotę 19 sierpnia o godzinie 17:00, gdy na Stadionie Miejskim w Płocku zmierzy się z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Pogoń II Siedlce - Wisła II Płock 1:1 (1:0) Paweł Marchel 40' - Mateusz Piątkowski 63'   Pogoń II Siedlce: 1. Przemysław Frąckowiak – 5. Sebastian Krawczyk, 23. Piotr Ceranka, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski – 18. Sebastian Szcześniak (46, 8. Bartosz Szostek), 16. Piotr Krawczyk, 14. Kamil Dmowski, 21. Paweł Marchel (70, 98. Bartosz Karczmarek), 99. Dominik Barciak – 17. Mateusz Omieciuch.   Wisła II Płock: Bartłomiej Gradecki - Bartłomiej Ziemak, Dominik Konwerski, Mateusz Tomaszewski, Paul Pirvulescu - Radosław Gałązka, Seweryn Truskolaski (87. Sebastian Krajewski) - Dominik Kun, Jakub Perlak (65. Kamil Nowicki), Damian Szczepański (82. Filip Januszczak) - Mateusz Piątkowski.   Żółte kartki: Krawczyk, Omieciuch, Barciak, Szostek - Truskolaski, Pirvulescu.  Czerwona kartka: Omieciuch - w 89. minucie za drugą żółtą. Sędzia: Piotr Urban (Warszawa). Widzów: 75.