Sparing z Dolcanem

źródło: Wisła Płock
2015-01-31r.

W kolejnym meczu sparingowym zmierzyliśmy się z Dolcanem Ząbki

W kolejnej grze kontrolnej Wisła spotkała się na boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu KS Ursus w Warszawie z Dolcanem Ząbki.   W 18. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Janusa piłkę do siatki z ostrego kąta wpakował Marcin Krzywicki. W kolejnych minutach nasi zawodnicy mieli lekką przewagę. Bardzo aktwyny w pierwszej połowie był Marcin Krzywicki, jednak kolejnego jesgo sytuacje nie zakończyły się zdobczyczą bramkową. Pod koniec pierwszej połowy na strzał z narożnika pola karnego zdecyodwał się Rafał Grzelak, piłka po palcach Seweryna Kiełpina wpadła do naszej bramki.   Na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu z prawej strony błąd popełnił bramkarz Dolcanu i Łukasz Kacprzycki nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. Kolejne minuty to lekka przewaga zawodników z Ząbek ale bardzo dobrze w dniu dzisiejszym grała nasza defensywa, nie dopuszczając przeciwników pod nasze pole karne. W 85. minucie po kolejnym rzucie rożnym do piłki doszedł Paweł Magdoń i nasz kapitan ładnym strzałem podwyższył prowadzenie. Kilka minut później na długie podanie zdecydował się Piotr Wlazło, do piłki doszedł Dawid Jabłoński i w sytuacji sam na sam z Rafałem Leszczyńskim ustalił wynik dzisiejszego meczu.   Naszym kolejnym rywalem w grze kontrolnej będzie na wyjeździe Znicz Pruszków w najbliższą środę. Spotkanie pierwotnie miało odbyć się w Płocku, ale ze względu na zły stan sztucznej murawy postanowio zmienić miejsce rozgrywania meczu.   Dolcan Ząbki - Wisła Płock 1:4 (1:1) 0:1 Marcin Krzywicki (18.) 1:1 Rafał Grzelak (36.) 1:2 Łukasz Kacprzycki (52.) 1:3 Paweł Magdoń (85.) 1:4 Dawid Jabłoński (89.) Dolcan: 85. Maciej Humerski (46, 1. Rafał Leszczyński) - 14. Damian Jakubik (46, 2. Rafał Włodarczyk; 72, 15. Przemysław Kanarek), 6. Piotr Klepczarek, 16. Mateusz Cichocki (46, 18. Kamil Wiktorski), 19. Rafał Grzelak (46 Rafał Zembrowski) - 11. Damian Kądzior (46, 9. Paweł Tarnowski), 23. Szymon Matuszek (46, 17. Adrian Łuszkiewicz), 20. Bartosz Osoliński (46, 27. Patryk Mikita), 4. Sebastian Bartlewski (46, 7. Michał Bajdur), 24. Damian Świerblewski (46, 21. Bartosz Wiśniewski) - 13. Grzegorz Piesio (46, 5. Daniel Gołębiewski). Wisła: 87. Seweryn Kiełpin (46, 28. Bartosz Kaniecki) - 20. Cezary Stefańczyk (65, 95. Patryk Stępiński), 26. Przemysław Szymiński (46, 23. Paweł Magdoń), 5. Bartłomiej Sielewski (46, 14. Marko Radić), 95. Patryk Stępiński (46, 15. Kamil Rozmus) - 4. Jacek Góralski (46, 6. Wojciech Zyska), 3. Maciej Kostrzewa (46, 18. Piotr Wlazło) - 7. Krzysztof Janus (46, 13. Dawid Jabłoński), 10. Piotr Ruszkul (46, 41. Dimitar Iliev), 8. Piotr Darmochwał (46, 22. Łukasz Kacprzycki) - 9. Marcin Krzywicki (46, 11. Mikołaj Lebedyński).