Wawel zdobyty po 16 latach! Biała Gwiazda pokonana!

źródło: Wisła Płock
2017-12-10r.

Wawel zdobyty po 16 latach! Biała Gwiazda pokonana! W 19. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock...

W 19. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 42. minucie Damian Szymański. Dla Nafciarzy była to pierwsza ligowa wygrana z Białą Gwiazdą na jej terenie od ponad 16 lat!   Od pierwszych minut mecz toczył się w dobrym tempie. Obie drużyny grały szybko i starały się atakować. Z czasem grę zaczęli prowadzić gospodarze, a Nafciarze czekali na odpowiedni moment do wyprowadzenia błyskawicznego kontrataku. Swoje szanse, choć nie stuprocentowe, mieli zarówno jedni jak i drudzy. Seweryna Kiełpina uderzeniami z dystansu próbowali zaskoczyć chociażby Vullnet Basha i Kamil Wojtkowski, z kolei Juliána Cuestę dwukrotnie José Kanté.   W pierwszej połowie najwięcej działo się jednak w końcówce, kiedy to... podopieczni Jerzego Brzęczka objęli prowadzenie! Na strzał z około 16. metrów zdecydował się Damian Szymański, a piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki miejscowych. To nie był koniec emocji w tej części gry, ponieważ w doliczonym czasie gry blisko doprowadzenia do wyrównania był najlepszy strzelec Wisły - Carlitos. Hiszpan najpierw główkował w poprzeczkę, a po chwili jego próbę z woleja zatrzymał Kiełpin.   Po zmianie stron niebiesko-biało-niebiescy ruszyli do zdecydowanych ataków i kilkukrotnie byli blisko zmiany wyniku. Arkadiusz Reca, Damian Rasak oraz Szymański nie przymierzyli jednak wystarczająco dobrze i na tablicy świetlnej cały czas widniał rezultat 1:0. W 57. minucie to krakowianie byli o krok od pokonania Kiełpina, lecz na linii bramkowej fantastyczną interwencją popisał się Alan Uryga. Dla odmiany zaledwie dwie minuty później bliżej kolejnego gola byli goście, dlatego, że Kanté trafił w poprzeczkę!   Końcowa faza niedzielnego starcia to spora przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki i umiejętna gra w defensywie płocczan, którzy co jakiś czas wyprowadzali groźne kontrataki. Po jednym z takich błyskawicznych wyjść blisko szczęścia był aktywny Kanté, który w 81. minucie przegrał jednak pojedynek z Cuestą. Hiszpański golkiper później wygrał jeszcze kilka pojedynków między innymi z Szymańskim, Recą czy Kanté, ale na szczęście to się nie zemściło i Nafciarze schodzili z boiska jako zwycięzcy!   Kolejne spotkanie Nafciarze rozegrają już w środę 13 grudnia o godzinie 20:30. Wówczas Wiślacy podejmować będą Sandecję Nowy Sącz. Informacje dotyczące zakupu biletów na ostatni w 2017 roku mecz w Płocku znajdziecie tutaj.   Wisła Kraków - Wisła Płock 0:1 (0:1) Damian Szymański 42'   Wisła Kraków: 1. Julián Cuesta - 5. Jakub Bartkowski, 27. Marcin Wasilewski, 15. Zoran Arsenić, 4. Maciej Sadlok - 21. Víctor Pérez, 20. Vullnet Basha - 9. Rafał Boguski (69, 17. Jakub Bartosz), 26. Kamil Wojtkowski (56, 23. Paweł Brożek), 11. Jesús Imaz (69, 88. Patryk Małecki) - 10. Carlos Lopez.   Wisła Płock:  87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki (34, 18. Alan Uryga), 14. Adam Dźwigała, 9. Arkadiusz Reca - 6. Damian Rasak, 4. Damian Szymański - 77. Konrad Michalak (83, 96. Jakub Łukowski), 23. Semir Štilić (67, 8. Dominik Furman), 7. Nico Varela - 29. José Kanté.   Żółte kartki: Wasilewski, Perez - Szymański. Czerwona kartka: Perez - w 90. minucie za dwie żółte. Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 10 141.