Wyniki sportowe

źródło: plocman.pl
2016-10-20r.

W dniach 14 – 16 października 2016 roku w Zielonce koło Warszawy rozegrany został już po raz szesnasty turniej badmintona Mazovia Junior Cup Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza. Wzięło w nich udział blisko 350 młodych zawodników.

Najlepsi badmintoniści naszego kraju oraz Białorusi, Ukrainy i Niemiec rywalizowali o miejsce na podium  w pięciu kategoriach wiekowych.  Posypały się medale dla Klubu Sportowego Masovia Płock. W tych prestiżowych zawodach wystartowała liczna reprezentacja naszego Klubu w składzie: Miłosz Kaim, Maciej i Michał Gomoła, Kamil Sokołowski, Laura Gronkiewicz, Olga Krzemińska, Mikołaj Jastrzębski, Krzysztof Krajewski i Jakub Czapski.

Podopieczni trenera Adama Załęskiego startowali w grach singlowych, deblowych i mieszanych. W sumie wywalczyli siedem medali. Doskonale spisali się juniorzy U- 19. Dwa złote medale stały się udziałem Miłosza Kaim, który triumfował w grze pojedynczej i mieszanej w parze z badmintonistką z innego Klubu. Srebro przypadło Michałowi Gomoła, który wraz z bratem Maciejem wywalczył także krążek tego samego koloru w grze deblowej. Dwa brązowe medale zdobył Kamil Sokołowski  w grze singlowej i mieszanej również z partnerką z innego Klubu. W kategorii U – 15 doskonale spisały się dziewczęta. Laura i Olga grające grę podwójną rywalizację zakończyły z brązowym medalem.

Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, rozgrywając zacięte pojedynki na bardzo wysokim poziomie, walcząc do ostatniej lotki meczowej i zdobywając cenne doświadczenie sportowe. Cieszą dobre wyniki oraz sportowa postawa naszych zawodników w tak prestiżowych zawodach.