Zatopiliśmy Flotę!

źródło: Wisła Płock
2014-10-25r.

Po kolejne 3 punkty sięgneli zawodnicy Wisły w meczu z Flotą Świnoujście

Kibice zgromadzeni w sobotni wieczór na Stadionie im. Kazimierza Górskiego mogli się cieszyć z kolejnych trzech punktów. Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli bowiem piłkarze Wisły Płock w meczu z Flotą Świnoujście. Co więcej, w czterech ostatnich spotkaniach strzeliliśmy aż siedem bramek, nie tracąc ani jednej! W pierwszej połowie nasi zawodnicy chcieli za wszelką cenę zdobyć bramkę i kontrolować przebieg spotkania. Wisła dłużej utrzymywała się przy piłce, grała bardzo rozważnie i raz po raz stwarzała sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola. Na upragnione trafienie czekaliśmy do 29. minuty. Piłkę na 20. metrze przejął Jacek Góralski, który bez wahania uderzył na bramkę gości, a piłka po jego przepięknym strzale trafiła w samo okienko bramki Brljaka. Goście rzucili się do odrabiania strat, jednak do końca pierwszych 45 minut rezultat się nie zmienił i to Nafciarze schodzili do szatni z korzystnym rezultatem.   Druga połowa to zdecydowany napór gości. Piłkarze z wyspy Uznam, oprócz kreowania akcji ofensywnych, często faulowali naszych piłkarzy. Kiedy wydawało się, że Flota w końcu dopnie swego i zdoła wyrównać, Nafciarze podwyższyli na 2:0. W 61. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Marko Radić, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. Do końca spotkania piłkarze ze Świnoujścia starali się zdobyć kontaktowego gola, jednak nasi zawodnicy po raz kolejny znakomicie zaprezentowali się w defensywie. Od 86. minuty byliśmy nawet zmuszeni grać w dziesięciu, ponieważ z boiska, po ostrym faulu zniesiony został Radić. Limit zmian był już wyczerpany, więc Wisła do końca spotkania grała w osłabieniu. Nasi piłkarze do ostatnich sekund kontrolowali przebieg gry, zagrali bardzo mądrze i dojrzale i zasłużenie wygrali z Flotą 2:0.   Na kolejne spotkanie udamy się do Chojnic, gdzie 2 listopada o godzinie 12:30 zmierzymy się z miejscową Chojniczanką. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na wyjazd i wsparcie naszych piłkarzy.   Wisła Płock - Flota Świnoujście 2:0 (1:0) 1:0 Jacek Góralski (30.) 2:0 Marko Radić (61.) Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański (55, 2. Patryk Stępiński) - 4. Jacek Góralski, 18. Piotr Wlazło - 7. Krzysztof Janus, 41. Dimitar Iliev, 22. Łukasz Kacprzycki (80, 13. Dawid Jabłoński) - 9. Marcin Krzywicki (71, 10. Piotr Ruszkul). Flota: 1. Darko Brljak - 7. Łukasz Sołowiej, 17. Michał Stasiak, 6. Marek Opałacz - 15. Sebastian Kamiński, 8. Marek Niewiada, 26. Dawid Kort (74, 21. Dawid Retlewski), 11. Rafał Grzelak, 19. Arkadiusz Reca - 33. Sebastian Olszar, 13. Charles Nwaogu (84, 2. Sebastian Zalepa). żółte kartki: Kort, Nwaogu, Sołowiej. sędziował: Piotr Idzik (Poznań). widzów: 1000