Zwycięska passa podtrzymana

źródło: Wisła Płock
2014-10-19r.

Wisła Płock wygrywa na trudnym terenie w Niecieczy z miejscową Termalicą.

Piłkarze Wisły w 13. kolejce 1. ligi udali się do odległej Niecieczy, gdzie zmierzyli się z obecnym liderem tabeli, miejscową Termalicą. Po zwycięstwach z Widzewem w Łodzi oraz z Miedzią Legnica na Łukasiewicza 34 nasz zespół koniecznie chciał podtrzymać zwycięską passę i zdobyć kolejne, ważne punkty.     Od pierwszych minut Wisła rzuciła się do ataku. Nasz zespół stwarzał sobie wiele podbramkowych sytuacji, dłużej utrzymywał się przy piłce i wydawało się, że bramka jest tylko kwestią czasu. Zwieńczeniem dobrej gry Nafciarzy była sytuacja z 9. minuty. Po kombinacyjnej akcji piłkę przejął Jacek Góralski, który dośrodkował w pole karne gospodarzy. Na uderzenie zdecydował się Marcin Krzywicki, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Termalici. Zespół z Niecieczy ruszył do ataku, chcąc zdobyć gola na 1:1. Na ich nieszczęście bardzo dobrze prezentowała się dziś obrona Wisły, która skutecznie rozbijała ataki pozycyjne niecieczan. Co więcej, do szatni nasi zawodnicy schodziliśmy prowadząc 2:0. W 45. minucie Fabian Hiszpański podał ze skrzydła do Dimitara Ilieva. Bramkarz Sebastian Nowak po uderzeniu Bułgara mógł tylko patrzeć, jak futbolówka po raz drugi zatrzepotała w siatce.   W drugiej połowie Wisła skupiała się głównie na grze obronnej. Zawodnicy gospodarzy starali się zdobyć kontaktowego gola, jednak nasz zespół grał dziś bardzo mądrze, skutecznie rozbijając ataki popularnych Słoni i wyprowadzając groźne kontry. Pomimo optycznej przewagi Termalici, która dłużej utrzymywała się przy piłce, to Wisła kontrolowała przebieg meczu. Nafciarze, niesieni głośnym dopingiem 150-osobowej grupy naszych kibiców nie dali sobie odebrać upragnionych trzech punktów i do Płocka wracają podtrzymując zwycięską passę. Co więcej – jest to kolejny mecz bez straconej bramki. Brawo Nafciarze!     Już w sobotę w meczu 14. kolejki na Stadionie im. Kazimierza Górskiego Wisła zmierzy się z Flotą Świnoujście. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Pomóżmy naszym zawodnikom odnieść kolejne ligowe zwycięstwo. Początek meczu o godzinie 18:00. Do zobaczenia! Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Wisła Płock 0:2 0:1 Marcin Krzywicki (9.) 0:2 Dimitar Iliev (45.) Termalica Bruk-Bet: 12. Sebastian Nowak - 18. Peter Maslo, 5. Jakub Czerwiński, 3. Bartosz Kopacz, 17. Dalibor Pleva - 6. Dawid Kamiński (78, 29. Mateusz Janeczko), 25. Mateusz Kupczak, 19. Krzysztof Kaczmarczyk, 7. Tomasz Foszmańczyk (59, 16. Adrian Paluchowski), 20. Jakub Biskup (46, 27. Dariusz Jarecki) - 21. Emil Drozdowicz. Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić, 16. Fabian Hiszpański - 7. Krzysztof Janus, 18. Piotr Wlazło, 4. Jacek Góralski (87, 23. Paweł Magdoń), 41. Dimitar Iliev, 22. Łukasz Kacprzycki (60, 2. Patryk Stępiński) - 9. Marcin Krzywicki (73, 10. Piotr Ruszkul). żółte kartki: Kaczmarczyk, Kamiński, Jarecki - Góralski, Wlazło, Hiszpański, Ruszkul. sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).  widzów: 1400 (w tym 150 z Płocka)