Zwycięstwo w ostatnim sparingu

źródło: Wisła Płock
2014-07-26r.

WIsła pokonała Dolcan w ostatnim sparingowym spotkaniu przed rozpoczęciem sezonu

W sobotę piłkarze Wisły rozgrywali swój ostatni sparing przed początkiem nowego sezonu 2014/2015. Do Płocka przyjechali nasi ligowi rywale z Ząbek. Mecz tym bardziej zapowiadał się interesująco. W pierwszych minutach spotkania oba zespoły starały się szybko ustalić wynik spotkania. Pierwszą ciekawą sytuację nasi piłkarze stworzyli w 26. minucie spotkania. Po kombinacyjnej grze na skrzydle Janusa i Stefańczyka ten drugi posłał piłkę w pole karne rywali. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Iliev, który głową starał się umieścić piłkę w siatce. Niestety ta minimalnie minęła słupek bramki Dolcanu. W 33. minucie piłka zatrzepotała w bramce Dolcanu. Na nasze nieszczęście sędzia dopatrzył się spalonego po ładnej akcji Burkhardta, zakończonej celnym strzałem Zyski. Goście najlepszą sytuację mieli w 45. minucie spotkania, kiedy to sam na sam z Kiełpinem wychodził Mikita. Jego strzał minął jednak bramkę Wisły. W drugiej połowie to zawodnicy z Ząbek stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Pomimo tego to nasi zawodnicy okazali się skuteczniejsi. W 52. minucie piłę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego umieścił Piotr Wlazło. Było 1:0 dla Wisły. W 85. minucie formalności dopełnił Piotr Ruszkul, który strzałem po dośrodkowaniu Fabiana Hiszpańskiego pokonał bramkarza gości. Na uwagę zasługuje też akcja z 65. minuty, w której piłkę ręką przed polem karnym zagrywał Seweryn Kiełpin. Sędzia bez wahania pokazał naszemu bramkarzowi czerwony kartonik. Jednak obaj trenerzy postanowili, aby nasz zespół mecz dokończył w pełnym składzie. Wisła wygrała z Dolcanem Ząbki 2:0 i pokazała, że nie próżnowała podczas okresu przygotowawczego. Pozostaje nam czekać na inauguracyjne, wyjazdowe spotkanie z Bytovią Bytów, które odbędzie się już 2. sierpnia o godzinie 17:00.   Wisła Płock - Dolcan Ząbki 2:0 (0:0) 1:0 Piotr Wlazło (52.) 2:0 Piotr Ruszkul (85.) Wisła Płock: 89. Seweryn Kiełpin (65, 93. Daniel Szczepankiewicz) - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski (70, 6. Maciej Kostrzewa), 6. Maciej Kostrzewa (46, 14. Marko Radić), 16. Fabian Hiszpański (46, 24. Kamil Hempel) - 26. Wojciech Zyska (46, 18. Piotr Wlazło), 4. Jacek Góralski (70, 26. Wojciech Zyska) - 7. Krzysztof Janus (46, 13. Dawid Jabłoński), 25. Filip Burkhardt (46, 10. Piotr Ruszkul), 8. Paweł Kaczmarek (70, 7. Krzysztof Janus) - 41. Dimityr Ilijew (46, 9. Marcin Krzywicki). Dolcan Ząbki: 12. Mateusz Kryczka - 5. Julien Tadrowski, 8. Mateusz Długołęcki, 6. Piotr Klepczarek, 14. Damian Jakubik, 23. Szymon Matuszek, 21. Bartosz Wiśniewski, 17. Adrian Łuszkiewicz, 27. Patryk Mikita, 13. Grzegorz Piesio, 19. Norbert Neumann. W drugiej połowie weszli: Rafał Leszczyński, Rafał Zembrowski, Bartłomiej Osoliński, Damian Świerblewski, Rafał Włodarczyk, Tomasz Prejs, Mateusz Cichocki Żółte kartki: Maciej Kostrzewa Czerwona kartka: Seweryn Kiełpin