Powrót Aktualności

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI PUCHAR POLSKI SENIORÓW I MASTERSÓW W KICKBOXINGU KICK-LIGHT

źródło: plocman.pl
2022-06-21r.

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI   PUCHAR POLSKI SENIORÓW I MASTERSÓW  W KICKBOXINGU KICK-LIGHT

W miniony weekend w hali SP.23 w Płocku klub LKS ”Puncher” Płock pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu (PZKB) zorganizował najważniejszy krajowy turniej w kategorii wiekowej młodzieżowców 19-23 lata Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz jako imprezę towarzyszącą Puchar Polski w kategoriach wiekowych seniorów i mastersów.

Piotr Maślanka, prezes i trener klubu LKS „Puncher”, pełniący funkcję kierownika zawodów podjął się organizacyjnie tego pracochłonnego zadania. Umożliwił tym samym współzawodnictwo sportowe w kickboxingu w formule kick-light w której dotychczas w historii miasta Płocka dwa lata temu był jeden turniej Mistrzostw Polski wówczas kategorii wiekowych juniorów, seniorów i mastersów. Wśród zawodników z całej Polski biorących udział w obu turniejach, były dwa kluby z Płocka: LKS „Puncher” Płock i UKS „Sanda” Płock. Pod Płockimi barwami LKS "Puncher" Płock będącego jednym z w/w dwóch klubów w mieście będących licencjonowanymi klubami członkowskimi Polskiego Związku Kickboxingu prowadzącego szkolenie w tej dyscyplinie walczyli dwaj zawodnicy. Byli nimi młodzieżowiec Rafał Dobies kat. wag. -84kg, senior Adrian Durma -79kg. Rafał wielokrotny brązowy i srebrny medalista oraz wicemistrz polski, tym razem został upragnionym zwycięzcą. W walce finałowej w pełni zrealizował postawione przed nim założenia taktyczne nie pozostawiając złudzeń przeciwnikowi ani werdyktu w rękach sędziów i pokonał swojego rywala przed czasem w pierwszej rundzie przewaga techniczną przez –TKO1. Tym samym zdobył złoty medal i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w formule kick-light. Dokonał tego jako pierwszy w historii płocczanin w tej formule walki. Adrian wygrał dwie walki pierwsza jednogłośnie na punkty 3:0 a drugą przed czasem przewaga techniczną TKO3 zdobywając zloty medal i Puchar Polski Seniorów kick-light oraz dodatkowo zostając najlepszym zawodnikiem turnieju w kat. wiekowej seniorów. Klub UKS „Sanda” Płock wystawił czworo zawodników. Najlepiej z nich wypadł Radosław Kuzia który zdobył dwa złote medale zarówno w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski jak i Pucharze Polski seniorów w kat. wag. -69kg, Michał Olszewski w tej samej kat. wag. -69kg uzyskał dwukrotnie II m-ca i srebrne medale ulegając w finałach bardziej doświadczonemu i utytułowanemu koledze klubowemu, Kacper Gałązka dopełnił podium MMP w kat. wag. -69kg zajmując III m-ce i zdobywając medal brązowy, Jakub Gil -63kg zajął II m-ce zdobywając srebrny medal MMP oraz III m-ce i brązowy medal PP seniorów. Turniej Młodzieżowych Mistrzostw Polski był dofinansowany ze środków Miasta Płocka. Patronat medialny nad imprezą objęły: Petro News, Portal Plocman.pl i Radio KRDP.