Petra Płock kończy sezon w podwójnej koronie!

źródło: plocman.pl
autor: Michał Kublik
2022-08-08r.

BHT Petra Płock zakończyła sezon w podwójnej koronie! W 2022 roku doznała tylko jednej porażki, podczas turnieju mistrzowskiego w Płocku. Równa forma utrzymywana przez cały sezon, pozwoliła wygrać wszystkie turnieje eliminacyjne przed finałowymi rozgrywkami w rodzinnym mieście.

Adrian Fiodor, trener bramkarzy kadry narodowej i Petry Płock - naszym marzeniem i celem na ten sezon było zdobycie Pucharu i Mistrzostwa Polski. Chcieliśmy godnie uczcić 10. lat istnienia klubu. W tym czasie bardzo dużo zrobiliśmy dla rozwoju tej dyscypliny, nie tylko w Płocku. Przez ten czas zdobiliśmy 5. tytułów MP, w tym roku to nasz 6. tytuł. Na prawdę łezka w oku się kręci, ile przez te 10. lat udało się zrobić. W tym sezonie pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem godnym tego tytułu.

Droga do sukcesu w zakończonym sezonie rozpoczęła się pod koniec maja w Inowrocławiu. W Pucharze Polski Petra Płock bez straty seta dotarła do finału, gdzie pokonała SAS Autoinwest Gdańsk i sięgnęła po Puchar Polski.

Boisko do plażówki na Podolszycach Północ w Płocku

W czerwcu rozpoczął się cykl turniejów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej PGNiG Summer Superligi. Pierwszym przystankiem była Warszawa, gdzie Petra Płock ponownie bez straty seta, jak w Pucharze Polski, z kompletem zwycięstw wygrała inauguracyjny turniej. W finale Petra pokonała MKS Delfin Grudziądz 2:0. Po turnieju w stolicy Polski przyszedł czas na wspaniały moment w historii klubu. 21 czerwca w Płocku uroczyście oddano do dyspozycji zawodników i mieszkańców boisko do piłki ręcznej plażowej na Podolszycach Północ. Na dziesięciolecie istnienia klubu taki prezent, to skarb dla rozwoju dyscypliny w mieście. Sami zawodnicy podkreślali, jak ważne jest to, by mieć własne boisko do treningów, własnym obiekt do grania w plażową piłkę ręczną.

Petra Płock z najwierniejszymi kibicami i przyjaciółmi. 10 lat.

Po wygranej na inaugurację w stolicy Polski, kolejnym przystankiem był turniej w Bielsku-Białej, gdzie Płocczanie nie dali szans rywalom. Ponownie wygrali całe rozgrywki bez straty seta, przechodząc jak burza przez cały turniej. Z południa kraju cały świat plażowej piłki ręcznej przeniósł się na prawdziwą plażę do Gdańska. Turniej w Gdańsku rozgrywany był w dniach 30/31 lipca. Petra Płock stanęła na najwyższym miejscu na podium w mieście Neptuna. W całym nadmorskim turnieju straciła zaledwie jednego seta. W gdańskim finale, tak jak w Warszawie, ponownie spotkały się Petra Płock i MKS Delfin Grudziądz, o zwycięstwie zadecydowały shoot-outy. W tym elemencie minimalnie lepsi okazali się szczypiorniści plażowi BHT Petry Płock, którzy wygrali z MKS-em Delfinem Grudziądz 2-1.

Petra Płock - Mistrz Polski 2022

W pierwszy weekend sierpnia, 6 i 7 w Płocku rozegrany został turniej mistrzowski. To był pierwszy raz, kiedy turniej o tytuł Mistrza Polski zorganizowany został w Płocku. To oznaczało, że Petra Płock była gospodarzem rozgrywek. Czy ten fakt wpłynął paraliżująco na zawodników Petry? Doznali oni bowiem pierwszej i jedynej, jak się później okazało, porażki w tym sezonie. Miało to miejsce już w pierwszym meczu grupowym. Płocczanie musieli uznać wyższość GRU Juko Piotrkowa Trybunalskiego, przegrywając 0:2. To był zimny prysznic dla aktualnych Mistrzów Polski. Jednak z każdym następnym meczem Petra rozkręcała się i wygrała dwa kolejne spotkania w grupie z SAS Autoinwest Gdańsk II i Damy Radę Inowrocław. Petra z drugiego miejsca awansowała do półfinału. W półfinale Płocczanie nie dali żadnych szans ekipie GOKiS Kąty Wrocławskie wygrywając 2:0. W finale przy komplecie publiczności i ogłuszającym dopingu broniąca tytułu ekipa z Płocka spotkała się ponownie z GRU Juko Piotrków Trybunalski. Na Starym Mieście w Płocku, gdzie usytuowane było boisko, kibice czekali na wielki finał i zarazem rewanż Petry za porażkę z GRU Juko w meczu grupowym. Finałowy mecz był niezwykle zacięty, pierwszy set wygrała Petra zdecydowanie, drugi minimalnie wygrali Piotrkowianie i o złotym medalu musiały decydować shoot-outy. Te bezbłędnie wykonywali gospodarze turnieju, wygrywając 9:6. Ten wynik oznaczał tylko i aż obronę tytułu najlepszej męskiej drużyny w piłce ręcznej plażowej w Polsce i zdobycie złotego medalu! BHT Petra Płock została Mistrzem Polski na kolejny rok.

Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski zajął zespół SAS Autoinwest Gdańsk po wygranej z GOKiS Kąty Wrocławskie 2:0.

Byczki Kowalewo Pomorskie - Mistrzynie Polski 2022

Złoto w rywalizacji kobiet wywalczyła drużyna Byczki Kowalewo Pomorskie, która w finale pokonała 2:0 Pyrki Poznań. W końcówce drugiego seta było sporo emocji, ale zawodniczki z Kowalewa Pomorskiego obroniły swoją przewagę. Brązowe medale wywalczyły zawodniczki MKS Eco Save Ochota Warszawa, które pokonały 2:0 Gru Juko Piotrków Trybunalski. W sumie na boisku na Starym Rynku w Płocku zaprezentowało się szesnaście zespołów, które awans do finałów wywalczyły w turniejach eliminacyjnych. Nagrody dla MVP turnieju otrzymali Michalina Hołody z drużyny Pyrki Poznań oraz Marcin Węgrzyn z Piotrkowa Trybunalskiego.

6 i 7 sierpnia to były dwa dni z plażową piłką ręczną na najwyższym poziomie, w Płocku kibice i zawodnicy uczestniczyli w prawdziwym święcie plażówki, do zobaczenie w przyszłym sezonie!