Lidera mamy!

źródło: Wisła Płock
2014-11-22r.

Po pokonaniu na własnym boisku beniaminka z Bytowa, nasz zespół awansował na pierwsze miejsce w tabeli

W meczu 18. kolejki 1. ligi Wisła Płock podejmowała w ostatnim meczu w tym roku na Łukasiewicza 34 Bytovię Bytów. Celem Nafciarzy było podtrzymanie dobrej passy po siedmiu meczach bez porażki oraz podziękowanie kibicom za głośny doping przez cały rok na Ł34.    Początek spotkania to lekka przewaga gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak żadna próba strzału z dystansu nie zagroziła naszej bramce. Od 10 minuty to Nafciarze zaczęli grać odważniej i bardzo szybko przyniosło to efekt. Kilka chwil później Krzysztof Janus wpadł w pole karne i pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości. Kolejne minuty to dalszy napór naszych zawodników. Bardzo dobre okazje zmarnowali m.in. Cezary Stefańczyk i Fabian Hiszpański. I gdy wydawało się, że kolejna bramka dla Wisły to tylko kwestia czasu, to jednak goście wyrównali. Po nieporozumieniu w szeregach obronnych Wisły, Marko Bajić pokonał mocnym strzałem z kilkunastu metrów naszego bramkarza. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło i zespoły schodziły przy wyniku 1:1.   Początek drugiej połowy to przewaga Wisły, która starała się zdobyć gola na 2:1. Dobrze radzili sobie jednak defensorzy gości. Czasami ataki Wisły przypominały bicie głową w mur. Jednak w 71 minucie na fantastyczne prostopadłe podanie do Fabiana Hiszpańskiego zdecydował sie Dimitar Iliev. Dzięki temu nasz wychowanek znalazł się sam na sam z bramkarzem gości i pewnym strzałem w długi róg wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Po stracie bramki to zawodnicy z Bytowa zaatakowali. Jednak w naszej bramce Seweryn Kiełpin był dziś znakomicie dysponowany i do końca meczu nie przepuścił już żadnej bramki. Tak więc ósmy mecz naszych piłkarzy bez porażki i ważne 3 punkty na naszym koncie stały się faktem. Dzięki temu Nafciarze awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Jednak może to ulec zmianie po jutrzejszym meczu Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, która podejmuje Chrobry Głogów.   W następną niedzielę, 30. listopada o godzinie 13:00 na wyjeździe rozegramy ostatni mecz w tym roku. Tym razem udamy się do Siedlec, gdzie zmierzymy się z miejscową Pogonią.    Wisła Płock - Bytovia Bytów 2:1 (1:1) 1:0 Krzysztof Janus (13.) 1:1 Marko Bajić (25.) 2:1 Fabian Hiszpański (72.) Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 23. Paweł Magdoń, 16. Fabian Hiszpański (74, 13. Dawid Jabłoński) - 3. Maciej Kostrzewa (65, 6. Wojciech Zyska), 4. Jacek Góralski - 7. Krzysztof Janus, 41. Dimityr Iliev, 2. Patryk Stępiński - 10. Piotr Ruszkul (60, 24. Mikołaj Lebedyński) Bytovia: 1. Mateusz Oszmaniec - 26. Karol Piątek, 3. Łukasz Wróbel, 28. Kamil Juraszek, 22. Wojciech Wilczyński - 24. Kacper Łazaj, 17. Michał Pietroń (81, 13. Daniel Gołębiewski), 20. Marko Bajić, 16. Robert Mandrysz (69, 9. Mariusz Kryszak), 10. Michał Jakóbowski (73, 18. Daniel Mąka) - 11. Janusz Surdykowski. żółte kartki: Zyska - Bajić, Wilczyński. sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). widzów: 1.000