MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW, SENIORÓW I MASTERSÓW W KICKBOXINGU KICK-LIGHT

źródło: Artykuł sponsorowany
2020-11-09r.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW, SENIORÓW I MASTERSÓW  W KICKBOXINGU KICK-LIGHT

Pod koniec października w nowoczesnej hali GOKiS w Maszewie Dużym k./Płocka klub LKS ”Puncher” Płock pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu (PZKB) zorganizował dzień po dniu najważniejszy krajowy turniej. Piotr Maślanka, prezes i trener klubu LKS „Puncher”, pełniący funkcję kierownika zawodów po raz pierwszy podjął się organizacyjnie tego bardzo trudnego zadania.

Umożliwił tym samym współzawodnictwo sportowe w kickboxingu w formule kick-light w której dotychczas w historii miasta Płocka nie było nigdy żadnego turnieju nawet towarzyskiego. W zawodach wzięło udział łącznie 223 zawodników z 62 klubów z całej Polski, w tym dwóch klubów z Płocka: LKS „Puncher” Płock i UKS „Sanda” Płock Pod Płockimi barwami LKS "Puncher" Płock będącego jednym z w/w dwóch klubów w mieście będących licencjonowanymi klubami członkowskimi Polskiego Związku Kickboxingu prowadzącego szkolenie w tej dyscyplinie walczyli czterej zawodnicy. Byli nimi seniorzy: Rafał Dobies kat. wag. -74kg, Mateusz Ziębiński również -74kg, Adrian Durma -79kg oraz w kat. masters niestrudzony Piotr Maślanka -94kg. Dla Mateusza był to debiut w zawodach rangi MP KL, po za tym były to jego dopiero drugie zawody w tej widowiskowej ale jednak niełatwej dyscyplinie. Mateusz pierwszą walkę wygrał przez dyskwalifikację przeciwnika, który po kilku nieprzepisowych technikach(faulach) spowodował uraz u Płocczanina uniemożliwiający mu dalszą walkę. Tym samym Płocczanin zakończył rywalizację w ćwierćfinale zajmując niewdzięczne piąte miejsce. Rafał pierwszo roczny senior mimo że starał się jak mógł uległ w pierwszej walce, będącej przed walką tym samym odpadł zgodnie z systemem pucharowym z dalszej rywalizacji zajmując miejsce VII. Adrian pierwsze trzy walki wygrał przed czasem przewaga techniczną. Natomiast w walce finałowej zdecydowanie zwyciężył na punkty zdobywając zloty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów Kick-light. Piotr po dwóch zwycięstwach zdobył kolejny tytuł mistrzowski i złoty medal w nowej dla siebie formule. Klub UKS „Sanda” Płock wystawił dziewięciu zawodników. Najlepiej z nich wypadła Agata Fijałkowska która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Seniorek w kat. wag. -65kg, Radosław Kuzia -69kg tym razem zajął III m-ce zdobywając brązowy medal, Mateusz Dymek również -69kg uzyskał V m-ce (kontuzja odniesiona po pierwszej wygranej walce nie pozwoliła mu wyjść do kolejnego pojedynku), Kamil Łukaszewski +94kg zajął VI m-ce. Pozostała piątka zawodników zdobywająca na razie doświadczenie zajęła dalsze miejsca po za VIII. Współzawodnictwo sportowe odbywało się na trzech pełnowymiarowych matach o wymiarach pola walki 7 x 7 m. Turniej był objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Turniej swoją obecnością zaszczycił Piotr Siegoczyński Prezes PZKB, pierwszy polski medalista MŚ seniorów (złoto w 1985 r. w Budapeszcie), który dokonał oficjalnego otwarcia MP. Zawody ze względu na panujący stan pandemii zostały zorganizowane z zachowaniem protokołu bezpieczeństwa PZKB oraz wszystkich niezbędnych zasad i przepisów Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu, Sanepidu i innych m.in. bez publiczności, z liczbą uczestników ograniczoną do 250 osób, z zachowaniem dystansu społecznego, zabezpieczeń nosa i ust, poddaniu się pomiarowi temperatury ciała i wypełnieniu formularza/ oświadczenia COVID-19 przed wstępem na zawody, zapewnieniem dostępu do i dezynfekcji rąk, sprzętu sportowego itd. Turniej był wsparty finansowo przez Gminę Stara Biała oraz dofinansowany ze środków PZKB. Efektowne puchary dla najlepszych zawodników zawodów wśród: juniorów, juniorek, seniorów, seniorek, zawodniczki z płockiego klubu (została nią Agata Fijałkowska UKS „Sanda” Płock, zawodnika z płockiego klubu (został nim Adrian Durma LKS „Puncher” Płock ufundował Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego. Patronat medialny nad imprezą objęły: Radio ESKA, Petro News, Płockie Radio FM, Portal Plocman.pl, Radio KRDP.

Dla zainteresowanych treningami w klubie LKS „Puncher” Płock kontakt tel. 601 437 068.