Niedzielę zaczęliśmy zwycięstwem…

źródło: Wisła Płock
2015-08-30r.

Wisła II grała dziś w południe z Bugiem Wyszków

Bug Wyszków był w upalne, niedzielne południe rywalem naszych rezerw w meczu V kolejki 4. Ligi. Spotkanie przez znaczną jego część toczyło się przy ogromnej przewadze podopiecznych Artura Serockiego i Pawła Gaula. Goście pierwszy strzał na bramkę, mogącego opalać się przez ¾ meczu, Klaudiusza Kurka oddali w 70. minucie, ale piłka jest tak nieprzewidywalna, że niewiele brakowało, a pojedynek zakończyłby się podziałem punktów. Do wspomnianej 70. minuty istniała na boisku tylko Wisła, ale z kilkunastu doskonałych okazji do zdobycia gola wykorzystała „tylko” dwie. Po kwadransie gry, bardzo dobrze dziś dysponowany Adam Radwański wyłożył piłkę Lukášowi Kubusowi, a ten płaskim strzałem z pola karnego pokonał golkipera Bugu. Kolejne doskonałe okazje bardzo aktywnego Słowaka, a także Kamila Nowickiego, Seweryna Truskolaskiego i Piotra Darmochwała nie zostały wykorzystane i do przerwy było zaledwie 1:0. Po zmianie stron mecz nie zmienił znacznie swojego oblicza. Nie mający pomysłu na nasz zespół goście łatwo tracili piłkę w środku pola, a Wiślacy raz po raz przedostawali się pod bramkę rywala. Po jednym z takich przechwytów Patryk Szczepański znakomicie wypuścił Kubusa, który będąc sam przed bramkarzem mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. Wisła stwarzała kolejne okazje i pytaniem pozostawało ile jeszcze goli uda jej się strzelić. Nic z tych rzeczy. W 80. minucie Ernest Dobkowski padł w polu karnym po starciu z Arkadiuszem Majchrzakiem i sędzia podyktował rzut karny. Niespodziewany zupełnie gol dał gościom nadzieję na wywiezienie z Płocka punktów. Piłkarze Bugu rzucili się do natarcia będąc już chwilę po karnym bliscy wyrównania, ale ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Wisły, które powinno być znacznie bardziej okazałe, gdyby tylko nasi zawodnicy wykazali się odrobinę lepszą skutecznością. Wisła II Płock - Bug Wyszków 2:1 (1:1) 1:0 Lukáš Kubus 16. 2:0 Lukáš Kubus 58. 2:1 Kamil Kaput 80. (karny) Wisła: Klaudiusz Kurek - Dawid Kieplin (46. Piotr Stępniak), Przemysław Lech, Arkadiusz Majchrzak, Bartosz Wiśniewski - Seweryn Truskolaski (46. Radosław Gałązka), Maciej Kostrzewa (65. Filip Januszczak) - Piotr Darmochwał, Adam Radwański, Kamil Nowicki (46. Patryk Szczepański) - Lukáš Kubus. Bug: Krzysztof Goleń - Kamil Kaput, Mateusz Paradowski, Łukasz Wolf, Łukasz Damętko - Bartosz Salamon (55. Maciej Bala), Ernest Herman - Aron Majczyna, Jakub Rejnuś, Ernest Dobkowski - Mateusz Krawczyk (55. Robert Nogaj). Następnym rywalem młodych wiślaków będą w najbliższą sobotę o godz. 17. Błękitni w Gąbinie.   ZDJĘCIA FB WISŁA PŁOCK