Pierwszy sparing w Turcji

źródło: Wisła Płock
2016-02-13r.

Bośniacy z Mladosti Doboj byli pierwszymi rywalami Wisły w czasie obozu w Antalyi

Występująca w ekstraklasie Bośni i Hercegowiny Mladost Doboj-Kakanj była pierwszym rywalem Wisły w czasie obozu w tureckiej Antalyi. Rozgrywany w Belek mecz był, zwłaszcza do przerwy, ciekawy, toczony w szybkim tempie. Więcej z gry miała Wisła i to ona była bliższa zdobycia gola. Niestety dziś nasi zawodnicy mieli bardzo rozregulowane celowniki. W 35. minucie Dimitar Iliev nie wykorzystał 100% okazji do zdobycia gola, a chwilę później Belmin Kobylica strzałem z 12 metrów pokonał Seweryna Kiełpina. Po zmianie stron gra nie była już tak ciekawa, więcej było twardej walki, a mniej okazji strzeleckich. W 55. minucie w zamieszaniu w polu karnym odbitą po rykoszecie piłkę zdołał sparować Bartosz Kaniecki, ale sędzia z Kazachstanu uznał, że futbolówka przekroczyła linię bramkową i zaliczył Bośniakom gola. Wiślacy dążyli do odwrócenia niekorzystnego biegu wydarzeń, ale w sobotę brakowało im także szczęścia - m.inn. po strzale Jakuba Bąka piłka trafiła w poprzeczkę. Mladost przeprowadziła w końcówce błyskawiczną kontrę, którą zakończyła zdobyciem trzeciego gola. Mladost Doboj-Kakanj - Wisła Płock 3:0 (1:0) 1:0 Belmin Kobilica 38. 2:0 Anel Husić 55. 3:0 Adnan Hrelja 85. Mladost: Franko Lalić - Faruk Gačan, Mehmedalija Čović, Mirza Rizvanović, Senad Karahmet - Omer Musić, Aldin Šišić, Belmin Kobilica, Mirza Kovač, Haris Dilaver - Mirza Mujčić. Grali także: Zvonimir Pavlović, Adnan Hrelja, Nemanja Asanović, Adnan Hadžić, Igor Poček, Anis Rahimić, Pavle Sušić, Miloš Milisavljević i Adnan Hodžić. Wisła: Seweryn Kiełpin (46. Bartosz Kaniecki) - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski (46. Damian Byrtek), Przemysław Szymiński (46. Marko Radić), Fabian Hiszpański (46. Patryk Stępiński) - Maksymilian Rogalski (46. Wojciech Łuczak), Piotr Mroziński - Jakub Bąk (46. Patryk Stępiński), Dimitar Iliev (46. Emil Drozdowicz), Arkadiusz Reca (75. Jakub Bąk) - Mikołaj Lebedyński. (46. Lukas Kubus). Druga turecka gra kontrolna w środę wieczorem, kiedy to spotkamy się z walczącym o mistrzostwo Bośni i Hercegowiny NK Široki Brijeg.