Porażka w sparingu z Zagłębiem Lubin

źródło: Wisła Płock
2016-06-26r.

Porażka w sparingu z Zagłębiem Lubin Wisła Płock uległa 0:1 Zagłębiu Lubin w drugim sparingu tegorocznego okresu przygotowawczego.

Podopieczni Marcina Kaczmarka przegrali w Grodzisku Wielkopolskim z trzecią drużyną minionego sezonu ekstraklasy 0:1. Jedyna bramka w meczu to samobójcze trafienie Bartłomieja Sielewskiego.  Początek meczu to przewaga w posiadaniu piłki po stronie "gości" dzisiejszego spotkania. Piłkarze Piotra Stokowca starali się cierpliwie rozgrywać akcje od tyłu, a Wiślacy nastawili się na grę z kontry. Pierwszą okazję w meczu mieli Miedziowi. Uderzenie z 16. metra Jarosława Kubickiego zablokowali defensorzy, a dobitka Łukasza Piątka była bardzo niecelna.    Trzy minuty później przed świetną okazją stanął Maksymilian Rogalski. Piłkę na własnej połowie odebrał Mikołaj Lebedyński, szybko zagrał do Kuby Łukowskiego, a ten posłał prostopadłą piłkę do kapitana Wiślaków. Pomocnik balansem ciała oszukał obrońcę Zagłębia tuż przed polem karnym minął jeszcze jednego przeciwnika i uderzył w długi róg bramki Forenca. Futbolówka zatrzymała się jednak na słupku.   Kolejne minuty to coraz większa przewaga podopiecznych Piotra Stokowca. Piłkarze z Dolnego Śląska kilkukrotnie groźnie centrowali w pole karne, ale Seweryn Kiełpin stawał na wysokości zadania. Bramkarz nie miał jednak nic do powiedzenia w 39. minucie, kiedy to dośrodkowaniu z rzutu wolnego pechowo interweniował Bartłomiej Sielewski i pokonał zdezorientowanego golkipera płocczan.    Jak się później okazało było to jedyna bramka w meczu. W drugiej połowie w zespole Wisły na placu gry pojawili się Drozdowicz, Kun, Wlazło, Mroziński oraz Byrtek. Piotr Stokowiec zarządził grupową zmianę w 69. minucie meczu. Jedni i drudzy mieli swoje okazje, ale albo strzały były niecelne albo dobrze bronili bramkarze. Z rzutu wolnego uderzał Piotr Wlazło, ale też nie był w stanie pokonać Forenca.   Kolejny sparing Wisła Płock rozegra już w najbliższą środę. Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim przeciwnikiem płocczan będzie Miedź Legnica.   Wisła Płock - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1).  Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin - 95. Patryk Stępiński, 25. Przemysław Szymiński, 3. Tomislav Božić (46, 91. Damian Byrtek), 17. Kamil Sylwestrzak (29, 5. Bartłomiej Sielewski) - 10. Jakub Łukowski (46, 22. Dominik Kun), 8. Dominik Furman (46, 23. Piotr Mroziński), 21. Maksymilian Rogalski (46, 18. Piotr Wlazło), 41. Dimitar Iliev, 9. Arkadiusz Reca - 11. Mikołaj Lebedyński (46, 19. Emil Drozdowicz). Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc - 4. Aleksandar Todorovski (59, 55. Damian Zbozień), 33. Ľubomír Guldan (46, 5. Jarosław Jach), 2. Maciej Dąbrowski (59, 8. Sebastian Madera), 3. Đorđe Čotra (59, 15. Daniel Dziwniel) - 9. Arkadiusz Woźniak (59, 7. Krzysztof Janus), 20. Jarosław Kubicki (59, 24. Jakub Tosik), 28. Łukasz Piątek (59, 19. Filip Jagiełło; 77, 16. Paweł Żyra), 90. Ján Vlasko (59, 17. Adrian Rakowski), 14. Łukasz Janoszka (59, 11. Artur Siemaszko; 79, 22. Eryk Sobków) - 26. Krzysztof Piątek (59, 27. Michal Papadopulos).