Powrót Aktualności

Pożyczka na umowę zlecenie - czy mamy szansę na finansowe wsparcie?

źródło: Materiał partnera
2020-07-23r.

Pożyczka na umowę zlecenie - czy mamy szansę na finansowe wsparcie?

W procesie ubiegania się o pożyczkę jednym z warunków, jaki trzeba spełnić, by ją otrzymać jest posiadanie stałego i udokumentowanego dochodu. Co ważne, jego źródłem nie musi być umowa o pracę. Tym samym, zatrudnienie na umowę cywilnoprawną nie przekreśla naszych szans na otrzymanie dodatkowych środków finansowych

Nie tylko umowa o pracę

Ludzie zatrudnieni są na podstawie różnych umów - nie tylko klasycznie, czyli o pracę (na czas określony lub nieokreślony), lecz i mając do dyspozycji umowy cywilnoprawne (zlecenie i o dzieło). Umowa o pracę jest najczęściej pożądana, gdyż zapewnia duże możliwości. Pensja jest zawsze stała, wypłacana w ustalonym w kontrakcie czasie, a co równie ważne - łatwiej dzięki niej otrzymać kredyt lub pożyczkę. Niemniej, wiele osób nie ma szans na umowę o pracę, gdyż coraz większa ilość pracodawców (głównie ze względu na niższe koszty utrzymania pracownika) wybiera umowę zlecenie.

Dlaczego umowa zlecenie jest tak popularna?

Umowa zlecenie to bardzo popularna forma zatrudnienia, cechująca się wieloma zaletami - większą elastycznością (niż np. umowa o pracę), brakiem konieczności opłacania składek na ubezpieczenie chorobowe, ale też możliwością, by pracownik wykonywał swoje obowiązki poza siedzibą zleceniodawcy. Wielu pracodawców korzysta z tej formy zatrudnienia, co udowadniają statystyki - aż 1,5 miliona Polaków pracuje na podstawie umowy zlecenia, trochę mniej zaś w przypadku umów o dzieło - 0,5 mln. Wiele osób niesłusznie myśli, że dysponując taką umowę, nie ma szans na uzyskanie finansowego wsparcia. Prawda jest jednak inna, co zaraz udowodnimy. 

Umowa zlecenie a pożyczka

Nie ulega wątpliwości, że najłatwiej uzyskać pożyczkę, będąc zatrudnionym na umowę o pracę. Zapewnia ona to, co najważniejsze - stabilne zatrudnienie i wynagrodzenie. Inne formy umowy jednak nie przekreślają naszych szans na otrzymanie takiego zastrzyku gotówki. Mówiąc najprościej, jak się da - pożyczka na umowę zlecenie jest jak najbardziej możliwa do zdobycia, lecz żeby tak było, pożyczkobiorca powinien spełnić najważniejsze kryteria. 

Przede wszystkim liczy się zachowanie systematyczności dochodów. To zdecydowanie ważniejsze niż sama forma umowy. Ma ona w tym przypadku drugorzędne znaczenie. Jeśli pożyczkodawca widzi, że dochód jest stały i udokumentowany, to ma świadomość, że zobowiązanie będzie spłacane na czas. Nie jest też istotne to, że pieniądze otrzymujemy z różnych źródeł. Wystarczy, że wpływają one na nasze konto regularnie! Równie istotne jest to, że możemy się pochwalić dobrą historią kredytową i nie widniejemy w bazach dłużników.

Jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie, na naszą korzyść świadczyć będzie także długi czas pracy u tego samego pracodawcy. Pomocne może być także to, że pracujemy w dużej firmie, gdyż te upadają o wiele rzadziej niż małe i dopiero co powstające przedsiębiorstwa.

Pożyczkobiorca powinien być też w odpowiednim wieku, aby instytucja udzielająca wsparcia miała pewność, że zobowiązanie będzie spłacane bez przeszkód. Zbyt młody bądź podeszły wiek to znak, że z tą spłatą może być problem. Młody człowiek nie ma jeszcze silnej pozycji na rynku pracy, a osoba w starszym wieku - mimo emerytury - może nagle umrzeć. Firma pożyczkowa nie może więc ryzykować w takim wypadku. 

Pożyczka na umowę zlecenie jako alternatywa dla kredytu

Jeśli dopiero zaczynasz swoją pierwszą pracę, nie masz oszczędności lub z różnych względów nie możesz liczyć na to, że otrzymasz umowę o pracę, to droga do uzyskania finansowego wsparcia w banku, będzie dla Ciebie bardzo trudna. Z punktu widzenia banku najlepszym klientem jest bowiem ten, który posiada umowę o pracę, wystarczającą zdolność kredytową i dobrą historię kredytową. I chociaż dwa ostatnie punkty są istotne także dla firm pożyczkowych, to do samej formy zatrudnienia podchodzą one o wiele przychylniej niż tradycyjne instytucje finansowe. Jedną z instytucji pożyczkowych udzielających szybkich pożyczek online również osobom zatrudnionym na umowę zlecenie czy umowę o dzieło jest firma Aasa.

Co do zasady, pożyczka na umowę zlecenie może zostać nam przyznana wtedy, gdy mamy odpowiedni „staż pracy” rozumiany tutaj jako to, że z tytułu zawartej umowy otrzymujemy stały i regularny dochód. Konieczne będzie także posiadanie dowodu osobistego i bycie osobą pełnoletnią. Kolejnym warunkiem jest zamieszkanie na terenie kraju oraz aktywny numer telefonu, pod którym będzie można się z nami skontaktować. Z kolei do tego, by wykonać przelew weryfikacyjny, będziemy potrzebowali konta w jednym z polskich banków.

A kiedy mimo stałych dochodów możemy nie otrzymać pożyczki na umowę zlecenie? Przyczyną negatywnej decyzji kredytowej mogą być zarówno błędy formalne we wniosku, który złożyliśmy, podanie w nim nieprawdziwych informacji, jak i wpisy w bazach dłużników. Na naszą niekorzyść świadczyć będzie także brak historii kredytowej lub negatywna historia kredytowa. Ponadto, jeśli braliśmy już pożyczkę u tego samego pożyczkodawcy i zalegaliśmy z jej spłatą, to również mamy mniejsze szanse na to, że środki pieniężne w określonej wysokości zostaną nam przyznane.

Finansowe wsparcie możemy otrzymać nawet wtedy, gdy spłacamy już kredyt lub pożyczkę w banku (pod warunkiem, że terminowo regulujemy swoje zadłużenie). Warto również wiedzieć, że pożyczka na umowę zlecenie (jeśli wnioskujemy o nią w sprawdzonej instytucji) jest w 100% bezpiecznym produktem finansowym.

Jeśli chcemy mieć pewność, że pożyczka na umowę zlecenie nie będzie zbytnim obciążeniem dla naszego budżetu, zastanówmy się nad tym, ile możemy przeznaczyć na jej spłatę. To właśnie ilość „wolnych środków” powinna przesądzić o tym, jaką kwotę pożyczki wybierzemy i na jak długo ją zaciągniemy. Pamiętajmy, że gdy pożyczka zostanie nam przyznana, mamy obowiązek ją terminowo spłacać (zgodnie z dostarczonym harmonogramem). Brak zaległości nie tylko pozwoli nam uniknąć kosztów związanych z wezwaniami do zapłaty, lecz również ułatwi wnioskowanie o kolejną pożyczkę w przyszłości.

Umowa zlecenie a pożyczka - o czym jeszcze pamiętać?

Jak udowodniliśmy - choć pożyczka na umowę zlecenie jest jak najbardziej możliwa, to trzeba pamiętać, że w zależności od naszej sytuacji, przedłożona nam oferta może się różnić. Pożyczkodawca każdy wniosek rozpatruje indywidualnie, więc nie jest powiedziane, że zostaniemy potraktowani tak samo, na przykład jak ktoś z naszej rodziny.

Umowa zlecenie często jest określana jako „śmieciowa”, ale przez pożyczkodawców traktowana jest zupełnie inaczej. Dzięki temu nawet jak jesteśmy zatrudnieni na jej podstawie mamy dużą szansę na finansowe wsparcie!

Więcej o tym, jakie kroki musisz wykonać, by pożyczka na umowę zlecenie trafiła na Twoje konto przeczytasz tutaj

Drukuj
    • Numer alarmowy- 112
    • Pogotowie ratunkowe- 999
    • Policja- 998
    • Straż Miejska- 986
    • Pogotowie Ciepłownicze- 993
    • Pogotowie Energetyczne- 991
    • Pogotowie Gazowe- 992
    • Pogotowie Wodno-Kanalizacyjne- 994
    • Pogotowie drogowe- 954, 24 268-02-22
    • Pogotowie elektryczne- 24 264-03-08
    • Pogotowie hydrauliczne- 24 264-55-94
    • Pogotowie opiekuńcze- 24 262-36-85
    • Pogotowie weterynaryjne- 24 262-40-72,   262-39-92
    • Rejonowe Płockie WOPR- 24 262-92-28
  • Kurs średni z dnia 2024-04-26

    • USD
      4,3341
      +0,23
    • USD
      4,3341
      +0,23
    • USD
      4,3341
      +0,23
    • EUR
      4,7073
      -0,24
    • EUR
      4,7073
      -0,24
    • EUR
      4,7073
      -0,24
    • CHF
      4,7014
      -0,22
    • CHF
      4,7014
      -0,22
    • CHF
      4,7014
      -0,22
    • GBP
      5,3443
      -0,38
    • GBP
      5,3443
      -0,38
    • GBP
      5,3443
      -0,38

    * portal plocman nie ponosi odpowiedzialności za aktualność umieszczonych danych umieszczonych danych




Nove  Kino  Przedwiośnie  zaprasza

  • repertuar
  • aktualności
rezerwacja

Kalendarz imprez

Pon Wt Śr Czw Pi Sob Nie