Remisujemy z Chojniczanką Chojnice

źródło: Wisła Płock
2015-05-24r.

Wisła Płock w meczu 32. kolejki podzieliła się punktami z Chojniczanką Chojnice

W meczu 32. kolejki Wisła Płock podejmowała na Stadionie im. Kazimierza Górskiego Chojniczankę Chojnice. Jeszcze przed początkiem spotkania znany był wynik meczu Termaliki Bruk-Bet Niecieczy. Słoniki zdobyły trzy punkty w meczu wyjazdowym z Bytovią Bytów.    Od samego początku spotkania optyczną przewagę wypracowała sobie Wisła. Nafciarze mocno naciskali przeciwnika, stwarzali sobie dogodne sytuacje na strzelenie bramki, jednak bardzo dobrze prezentowała się dziś obrona drużyny Mariusza Pawlaka. Swoje próby marnowali w pierwszej połowie Patryk Stępiński, Piotr Wlazło, Cezary Stefańczyk czy Jacek Góralski. Do szatni oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.   Już na początku drugiej połowy Wisła mogła wyjść na prowadzenie. Jacek Góralski wyłożył piłkę Dimitarovi Ilievovi a ten zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, jednak jego strzał zablokował jeden z obrońców gości. Pomimo optycznej przewagi i wielu sytuacji podbramkowych to Chojniczanka pierwsza trafiła do siatki. W 52. minucie Tomasz Mikołajczak przytomnie zagrywał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Marka Gancarczyka, który dopełnił formalności. Od tego momentu Nafciarze rzucili się do odrabiania strat. Podopieczni Marcina Kaczmarka co chwilę gościli w polu karnym gości, jednak nie potrafili skutecznie zamknąć akcji. Wisła waliła głową w mur, a przyjezdni skupili się na obronie korzystnego rezultatu. Już w doliczonym czasie gry Nafciarze zdołali wyrównać. Dośrodkowanie Hiszpańskiego na gola zamienił Krzysztof Janus. Chwilę potem sędzia zagwizdał po raz ostatni.   Na kolejny mecz zapraszamy już za tydzień. W sobotę 30 maja o godzinie 16:00 Wisła zmierzy się ze Stomilem Olsztyn.   Wisła Płock - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0) 0:1 Marek Gancarczyk (52.) 1:1 Krzysztof Janus (90.) Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić, 95. Patryk Stępiński (46, 13. Dawid Jabłoński) - 18. Piotr Wlazło, 4. Jacek Góralski - 7. Krzysztof Janus, 41. Dimitar Iliev, 8. Piotr Darmochwał (54, 11. Mikołaj Lebedyński) - 10. Piotr Ruszkul (39, 16. Fabian Hiszpański). Chojniczanka: 24. Damian Podleśny - 20. Daniel Chyła, 25. Wojciech Lisowski, 2. Michał Markowski, 6. Przemysław Pietruszka (46, 4. Piotr Kieruzel) - 22. Bartłomiej Niedziela (72, 11. Rafał Siemaszko), 23. Krystian Feciuch, 5. Paweł Zawistowski, 7. Rafał Grzelak, 9. Marek Gancarczyk - 17. Tomasz Mikołajczak (78, 3. Łukasz Suchocki). żółte kartki: Sielewski, Stępiński - Zawistowski, Feciuch. sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź). widzów: 2.000