Tysiąc zawodników zainaugurowało tegoroczny cykl Garmin Iron Triathlon

źródło: Urząd Miasta Płocka
2018-05-21r.

Tysiąc zawodników zainaugurowało tegoroczny cykl Garmin Iron Triathlon W minioną niedzielę, 20 maja, w Płocku odbyła się inauguracja największego i najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce, jakim jest Garmin Iron Triathlon. Zawody przyciągnęły tysiąc zawodników i zawodniczek z całej Polski oraz tłumy kibiców. Triathloniści po raz pierwszy w cyklu do wyboru mieli aż trzy dystanse – to właśnie w Płocku miał miejsce debiut dystansu 1/2 IM, w którym zwyciężyli Marcin Ławicki (4:05:39) oraz Olga Kowalska (4:46:57).

Triathlon w Płocku rozpoczął się startem najdłuższego dystansu – 1/2 IM. Pływanie odbyło się w przepięknie położonym Zalewie Sobótka. Następnie na triathlonistów czekał słynny już dobieg do strefy zmian zlokalizowanej na płockim Starym Rynku, gdzie do pokonania była około 50 metrowa skarpa! Trasa kolarska przebiegała przez Maszewo i Brwilno w stronę miejscowości Biskupice. Najbardziej widowiskowy był z pewnością bieg, podczas którego zawodników można było obserwować w pobliżu Starego Rynku oraz Zamku Książąt Mazowieckich, na ulicach centrum miasta i na górnej promenadzie wzdłuż Wisły. Pierwszym zawodnikiem na mecie z dystansu 1/2 IM był Marcin Ławicki (MKS Polkowice CCC Sprandi Polkowice), któremu pokonanie całego dystansu zajęło 4:05:39. Ławicki przewagę zdobył na rowerze i nie oddał prowadzenia aż do mety. Z prawie pięciominutową stratą na metę wbiegł drugi Sergiusz Sobczak z Trinergy Team z czasem 4:10:39. Trzecie miejsce na podium przypadło Maciejowi Chmurze (GVT BMC LKKS Górnik Wałbrzych; 4:12:24). Najszybszą kobietą na „połówce” była Olga Kowalska (Trinergy Team), która na mecie osiągnęła czas 4:46:57. Drugie miejsce zajęła Anna Peterek (Loco Print Team, 4:53:52), a trzecie Monika Luberadzka (Kross Staff Team; 5:14:47).