Powrót Aktualności

21.04.2024, g. 10.30 i 11.30, sala koncertowa PSM „Wędrówki po pięciolinii”

źródło: Informacja prasowa
2024-04-09r.

21.04.2024, g. 10.30 i 11.30, sala koncertowa PSM „Wędrówki po pięciolinii”

Przed nami „Wędrówki po pięciolinii”, czyli cykl spotkań artystyczno-edukacyjnych organizowany przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną dla dzieci poniżej 3. roku życia i ich opiekunów.

Koncerty te mają na celu zapoznanie dzieci z muzyką, z instrumentami, ich nazwami oraz sposobem grania. Podczas każdego spotkania prezentowane są fragmenty utworów muzyki klasycznej, przeplatane z wykonywaniem piosenek dostosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci.

Słuchając muzyki, dzieci uczestniczące w koncertach skupiają się na takich jej elementach, jak rytm czy ruch, co ma pozytywny wpływ na stan psychofizyczny dziecka, pełni funkcję profilaktyczną lub terapeutyczną. Odpowiednio dla małych melomanów dobrane i przygotowane jest całe otoczenie. Dzieci zasiadają na wygodnych pufach, scena pokryta jest dywanami z postaciami z bajek, dzieci bawią się kolorami światła. Na scenie ustawione są instrumenty.

Najmłodsi miłośnicy muzyki już mogą rezerwować czas w niedzielne przedpołudnie, 21 kwietnia – pierwszy koncert o godzinie 10.30, kolejny o 11.30, tradycyjnie w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Kolegialnej 23.

„Konie, słonie i żabki, czyli o ilustracyjnych możliwościach instrumentów”, to tytuł najbliższego spotkania. Rozkwitająca przyroda to pretekst, by porozmawiać o niezwykłych dźwiękonaśladowczych możliwościach instrumentów. Szczekające pieski, kumkające żabki, galopujące koniki, a nawet słoń będą muzycznymi bohaterami naszego koncertu. Jeśli lubicie zwierzęta to na pewno spodoba Wam się nasz koncert.

Ciocia Ada (Adriana Wdziękońska) wystąpi wraz z Łukaszem Przykłockim (śpiew), Konradem Nowakowskim (klarnet), Maciejem Gorczycą (trąbka) oraz Arturem Pilchem (fortepian).

Bilety w cenie: 15 zł (bilet dla dziecka) i 20 zł (bilet dla osoby dorosłej) można nabyć stacjonarnie w kasie biletowej POS przy ulicy Bielskiej 9/11 oraz w serwisie Bilety24

 

 

26.04.2024, g. 19.00, sala koncertowa PSM

„Lata 20. i 30. – polskie i światowe przeboje”

 

W piątek, 26 kwietnia Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na kolejny koncert pn. „Lata 20. i 30. – polskie i światowe przeboje”, który odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, o godz. 19:00.

 

W Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym kino było jednym z najbardziej lubianych sposobów spędzania wolnego czasu. Gwiazdy filmowe były wynoszonymi na piedestały ikonami, na filmy z Dymszą, Bodo, Żabczyńskim, Ordonówną chodzili wszyscy. Niezwykły rozwój przeżywały również operetki, rewie i kabarety. Polska muzyka tamtych lat idealnie wpisała się w obowiązującym wówczas model rozrywki – lekkiej, skrojonej pod mieszczańskie gusta, a jednak obdarzonej osobliwym urokiem, wdziękiem, a niekiedy i smakiem.

 

W tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych królował jazz. Stamtąd pochodził jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków tego gatunku, który upowszechnił jazz na całym świecie: wokalista i trębacz Louis Armstrong. Lata 30 to era swingu. Powstają cieszące się popularnością musicale - jedyna rdzennie amerykańska forma muzyczno – teatralna. Nie słabną powstające standardy jazzowe wykonywane przez Freda Astaire, Elle Fitzgerald czy Louisa Armstronga.

 

W Polsce muzykę jazzową popularyzowało radio, w którego programie w 1937 roku jazz zajmował najwięcej czasu antenowego z programów muzycznych. Pod koniec lat 30. pojawiła się w Polsce swingowa faza jazzu, uprawiana przez big bandy Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego.

 

Solistami podczas koncertu będą Paulina Grochowska – Stekla i Kuba Jurzyk.

 

Paulina Grochowska-Stekla jest absolwentką Państwowego Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Występuje na deskach teatrów muzycznych w całej Polsce jako aktorka musicalowa, dubbingowa oraz trener wokalny. Występowała na festiwalach teatralnych w Gruzji, Holandii oraz Litwie. Koncertowała we Włoszech, Niemczech i Izraelu. Laureatka I miejsca na 52. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wystąpiła w 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Została półfinalistką międzynarodowego konkursu piosenki International Songwriting Competition 2020. Jest uczestniczką programu „Bitwa tenorów na róże”. Jest także wokalistką studia Accantus, z którym wystąpiła w trasach koncertowych „Accantus Live”. Była solistką trasy koncertowej „Disney Księżniczki”. W 2024 roku wystąpiła w koncertach pt. „Tribute to Anna Jantar” w Stanach Zjednoczonych. Obecnie występuje jako wokalistka orkiestry programu „Taniec z Gwiazdami”, a także pracuje nad własnym materiałem muzycznym.

 

Kuba Jurzyk, wokalista, aktor dubbingowy. Finalista programu xFactor. Szerszej publiczności dał się poznać na Youtubie, gdzie między innymi współtworzy kanał Studio Accantus, a filmy z jego udziałem przekraczają 100 mln wyświetleń. Wielokrotnie użyczył swojego głosu w produkcjach Disneya, Netflixa, Amazona oraz wielu, wielu innych. Absolwent wydziału wokalno-estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Oprócz solistów na scenie nie zabraknie także sekcji w składzie: Artur Jurek – fortepian, Dariusz Herbasz – saksofon, Jarosław Stokowski – kontrabas, Łukasz Łapiński – perkusja oraz Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją maestro Ariela Ludwiczaka.

 

Ariel Ludwiczak - dyrygent, kierownik muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, a także studiów podyplomowych w specjalności Zarządzanie w kulturze na wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Już w trakcie studiów zdobywał doświadczenie jako asystent dyrygenta i producenta przy wielu koncertach, produkcjach wydarzeń kulturalnych (festiwalach, widowiskach) czy sesjach nagraniowych. Zbudował swoją reputację jako dyrygent i kierownik muzyczny występując z powodzeniem z szeregiem orkiestr tj. Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach, Filharmonia Szczecińska, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Elbląska Orkiestra Kameralna, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku czy Płocka Orkiestra Symfoniczna.

 

Współpracuje z wieloma artystami, m. in.: Grażyną Łobaszewską, Olgą Szomańską, Januszem Radkiem, Krzesimirem Dębskim, Anną Jurksztowicz, Marcinem Wyrostkiem, Sławkiem Uniatowskim, Natalią Grosiak, Gabą Kulką, Maciej Miecznikowskim, Maciejem Pospieszalskim, Wojciechem Staroniewiczem, Karoliną Leszko, Marcinem Jajkiewiczem, Kasią Dereń, Michałem Grobelnym, Zagan Acoustic, Trio Andrzeja Jagodzińskiego i wielu innych.

 

W swoim dorobku posiada nagrania płytowe muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej zrealizowane dla Naxos, Polskiego Radia, Rock-Serwis, Solitonu, Wydawnictwa Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczył w festiwalach i przeglądach muzycznych (Gdynia Classica Nova, Metropolia Jest Okey, Niedziela melomana), a także występował przed pięciotysięczną publicznością na legendarnej scenie Opery Leśnej w Sopocie. Przygotował szereg autorskich programów koncertowych (słowno-muzycznych) z udziałem krytyka filmowego i publicysty Tomasza Raczka a także realizował projekty edukacyjne skierowane do najmłodszych melomanów.

 

W sezonie artystycznym 2014-2015 Ariel Ludwiczak był dyrygentem-rezydentem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w programie stypendialnym Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

 

Stypendysta i uczestnik zimowej edycji LPP Erasmus i ABAM w Tallinie (Estonia) w 2009 roku. Dyrygent i organizator wydarzeń kulturalnych aktywnie współpracujący z instytucjami kultury.

 

Podczas wieczoru zabrzmią polskie i światowe szlagiery z lat 20. i 30., m.in. „Na pierwszy znak”, „Tango milonga”, „To ostatnia niedziela”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Cheek to Cheek”, „Over the Rainbow” i wiele innych.

 

Zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże, a pula biletów co raz mniejsza, także jeśli ktoś jeszcze nie ma biletu, a chciałby przyjść na koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej, serdecznie zapraszamy do kasy biletowej POS lub do serwisu Bilety24, gdzie można zakupić bilet online.

 

10.05.2024 g. 18.00, sala koncertowa PSM

„VOŁOSI - 25. PIKNIK EUROPEJSKI”

 

VOŁOSI to fenomen na scenie muzyki światowej. Zespół powstał po nieoczekiwanym spotkaniu artystów tradycyjnych i współczesnych w sercu polskich gór. Przekraczając granice instrumentów smyczkowych, posunęli się znacznie dalej.

 

Koncert w ramach 25. Pikniku Europejskiego będzie muzyczną podróżą dedykowaną wszystkim odkrywcom, osobom poszukującym pięknych, nastrojowych, zapadających w pamięć melodii oraz tym, którzy potrzebują mocnej dawki energii.

 

VOŁOSI zagrali ponad 820 koncertów na całym świecie goszcząc w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i festiwalach. Ich koncerty były transmitowane przez BBC, WDR3, 2 i 3 Polskiego Radia, Ö1 i koreańskie MBC.

 

Już 10 maja o godzinie 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej wystąpią VOŁOSI w składzie: Krzysztof Lasoń – skrzypce, Stanisław Lasoń – wiolonczela, Robert Waszut – kontrabas, Jan Kaczmarzyk – altówka trzystrunowa, Mateusz Adamczyk – skrzypce.

 

Artystom towarzyszyć będzie kwintet smyczkowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej, który od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi maestro Adam Klocek.

 

Podczas wieczoru zabrzmi autorska muzyka instrumentalna zespołu, w której dwa muzyczne światy, dwa rodzaje smyczkowego brzmienia przenikają się wzajemnie. VOŁOSI łączą współczesność z ludowością, klasykę z tradycją.

 

Bilety w cenie 50 zł* są już dostępne w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl

*Z Płocką Kartą Mieszkańca bilety w cenie 40 zł

 

Drukuj
    • Numer alarmowy- 112
    • Pogotowie ratunkowe- 999
    • Policja- 998
    • Straż Miejska- 986
    • Pogotowie Ciepłownicze- 993
    • Pogotowie Energetyczne- 991
    • Pogotowie Gazowe- 992
    • Pogotowie Wodno-Kanalizacyjne- 994
    • Pogotowie drogowe- 954, 24 268-02-22
    • Pogotowie elektryczne- 24 264-03-08
    • Pogotowie hydrauliczne- 24 264-55-94
    • Pogotowie opiekuńcze- 24 262-36-85
    • Pogotowie weterynaryjne- 24 262-40-72,   262-39-92
    • Rejonowe Płockie WOPR- 24 262-92-28
  • Kurs średni z dnia 2024-05-03

    • USD
      4,3341
      +0,23
    • USD
      4,3341
      +0,23
    • USD
      4,3341
      +0,23
    • EUR
      4,7073
      -0,24
    • EUR
      4,7073
      -0,24
    • EUR
      4,7073
      -0,24
    • CHF
      4,7014
      -0,22
    • CHF
      4,7014
      -0,22
    • CHF
      4,7014
      -0,22
    • GBP
      5,3443
      -0,38
    • GBP
      5,3443
      -0,38
    • GBP
      5,3443
      -0,38

    * portal plocman nie ponosi odpowiedzialności za aktualność umieszczonych danych umieszczonych danych




Nove  Kino  Przedwiośnie  zaprasza

  • repertuar
  • aktualności
rezerwacja

Kalendarz imprez

Pon Wt Śr Czw Pi Sob Nie