10 stycznia 2025, godz. 19:00, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23 Z BATUTĄ I HUMOREM
źródło: Informacja prasowa
2025-01-10r.
Tegoroczny karnawał Płocka Orkiestra Symfoniczna rozpocznie od kalejdoskopu przebojów – klasyka, musical i niespodzianki. Wszystko okraszone wspaniałym brzmieniem orkiestry, ujmującym wdziękiem solistek oraz niezwykle pozytywną energią dyrygenta – jednym słowem „Z batutą i humorem”!
Już w najbliższy piątek, 10 stycznia o godzinie 19 przed Płocką Orkiestrą Symfoniczną stanie artysta niezmiennie zapracowany i rozchwytywany, niedościgniony koneser i wielki „czarodziej” karnawałowych i wiedeńskich klimatów – Maciej Niesiołowski.
Maciej Niesiołowski jest uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych, polskich dyrygentów, a jednocześnie znany popularyzator muzyki klasycznej, przez wiele lat prowadził cykl telewizyjnych koncertów, wypełnionych zabawnymi anegdotami, przybliżając widzom najwspanialsze dzieła muzyki światowej.
Na scenie płockim symfonikom pod batutą Macieja Niesiołowskiego towarzyszyć będą piękne i utalentowane śpiewaczki – Wioletta Białk i Anita Maszczyk, od lat współpracujące z dyrygentem.
Wioletta Białk - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracowała m.in. z Operą Śląską w Bytomiu, Gliwickim Teatrem Muzycznym, Teatrem Wielkim w Poznaniu, licznymi filharmoniami, z wieloma znaczącymi solistami i dyrygentami polskiego świata muzycznego. W repertuarze ma zarówno role operowe, operetkowe, musicalowe, jak i dramatyczne. Od 2014 jest członkiem zespołu Teatru Rozrywki.
Anita Maszczyk - ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie śpiewu solowego Haliny Skubis. Swój warsztat wokalny doskonaliła także pod opieką wspaniałej polskiej śpiewaczki Jadwigi Romańskiej. Artystka współpracuje z wieloma teatrami, filharmoniami i orkiestrami kameralnymi. W 2018 podjęła współpracę z Michałem Znanieckim jako asystentka reżysera.
Wspaniałe głosy sopranistek, kalejdoskop przebojów od klasyki, po musical i muzyczne niespodzianki, a do tego niezwykła dawka humoru, to gwarancja przyjemnych wrażeń i radości z muzyki w piątkowy wieczór!
Ostatnie bilety na piątkowy koncert w cenie 50 zł są dostępne w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl
19 stycznia 2025, godz. 10:30 i 11:30, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23
KARNAWAŁ W ZOO
Z początkiem nowego 2025 roku Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza także najmłodszą publiczność na karnawałowy koncert, którego bohaterami będą zwierzęta: roztańczony słoń i wesoły wróbelek.
W niedzielę, 19 stycznia „Karnawał w zoo”, czyli kolejne spotkania z cyklu „Wędrówki po pięciolinii” z uwielbianą przez dzieci – ciocią Adą.
Pierwszy koncert o godzinie 10.30, kolejny o 11.30 tradycyjnie w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.
Tym razem płoccy symfonicy mają ogromną prośbę do najmłodszych melomanów, aby na najbliższe koncerty przybyli w towarzystwie swoich ulubionych, zwierzęcych przytulanek.
Najmłodsi wraz z ciocią Adą będą tym razem świętować karnawał, więc warto pamiętać o dobrym nastroju i karnawałowych strojach.
24 stycznia 2025, godz. 19:00, sala koncertowa PSM, ul. Kolegialna 23
KARNAWAŁOWE AFTERPARTY
W piątek, 24 stycznia o godzinie 19.00 płoccy symfonicy zapraszają na „Karnawałowe afterparty” – koncert którego nie można przegapić!
Tego dnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne – Karnawałowe Afterparty. To niezapomniany wieczór pełen największych przebojów muzyki rozrywkowej, wykonanych przez znakomitych artystów oraz Płocką Orkiestrę Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego, pod batutą Pawła Steczka.
Gwiazdami wieczoru będą Olga Szomańska i Michał Rudaś.
Olga Szomańska - wokalistka, aktorka teatralna, serialowa, filmowa i dubbingowa.
Laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Srebrnej Twarzy” VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2017. Za rolę Wiedźmy w filmie „Klechdy” w reż. Pawła Łukomskiego otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu w Puerto La Cruz. Przez lata wcielała się w rolę uwielbianej przez widzów Marzenki Laskowskiej w serialu „M jak Miłość”. Jesienią 2021 r. odbyła się premiera serialu Polsatu „Tatuśkowie” , w którym zagrała jedną z głównych postaci. Olgę Szomańską można było zobaczyć także w humorystycznym wątku w serialu „Święty” gdzie wcieliła się w rolę niezwykle charyzmatycznej Bogny.
Paroletnia współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły kolejno status: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty.
Jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w duecie z Andrea Bocellim, a w maju 2018 roku zaśpiewała razem z Bobbiem McFerrinem.
Na swoim koncie ma liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in.: „Miss Saigon” i „Grease” w Teatrze Roma, „Kwiatach we włosach”, „Missa Gospel’s” oraz spektaklach Teatru Rampa „Sztukmistrz z Lublina”, „Złota Kaczka”, „Pinokio”, „Pińska Szlachta”. Występowała w musicalu „Legalna blondynka” oraz spektaklu „Rewia Variete” w Krakowskim Teatrze Variete, „Czarownice z Eastwick” w Teatrze Syrena w Warszawie, widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera”, a także w spektaklu dla dzieci „Oku-la-la-ry”. Obecnie można ją zobaczyć w musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.
W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”. W 2013 roku wystąpiła w trasie koncertowej „Salute to Queen”, poświęconej legendarnej grupie Queen. Podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej „Olga Szomańska – Kolędowa” zrealizowano nagranie płyty live, której premiera odbyła się w grudniu 2016 roku. Miesiąc wcześniej ukazał się album „w Duetach” (z udziałem m.in. Janusza Radka, Krzysztofa Kiljańskiego, Mateusza Ziółko).
W 2021 roku miała miejsce premiera płyty wokalistki „Ja lubię”, która odniosła ogromny sukces i została świetnie przyjęta przez słuchaczy jak również przez krytyków muzycznych.
Artystkę można usłyszeć także w wyjątkowym projekcie Adama Sztaby realizowanym z całą plejadą polskich gwiazd. Utwór „Mamy siebie” jest muzycznym wsparciem oraz niezwykłym aktem solidarności z całą Ukrainą.
Michał Rudaś - wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym jak i scenicznym. Jest absolwentem wydziału wokalnego, sekcji piosenki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie (2004). Pobierał również nauki klasycznego śpiewu indyjskiego podczas swoich licznych podróży do Indii u mistrza indyjskiej ragi Anupa Misry – wykładowcy Sanskrit University w Varanasi.
Artysta ma na koncie 2 solowe płyty: „Shuruvath” (2009) oraz „Changing” (2013) – obie głęboko inspirowane muzyką indyjską, kilka singli oraz nowo wydany (2016) mini album „Wieloryby i syreny”. Jest laureatem nagrody jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album.
Współpracował z programami TV: „Jaka to melodia” (2004-2009) oraz w Orkiestrze Adama Sztaby, a potem w Orkiestrze Tomka Szymusia w „Tańcu z gwiazdami” (2005-2017). Aktualnie artysta nadal współpracuje koncertowo z wymienionymi orkiestrami.
Michał jest również ćwierćfinalistą czwartej edycji programu The Voice of Poland (2014). Brał udział w przedstawieniach muzycznych: Kwiaty we włosach (2002), Notre Dame l’historie (2009-2010), gdzie wcielał się w rolę Gringoire oraz Musicalove w Teatrze Rampa (2014-2015). Współpracuje również z prestiżowym Teatrem Pieśni Kozła, brał udział gościnnie w dwóch przedstawieniach „Pieśni Leara” (2015), a aktualnie jest w obsadzie najnowszego spektaklu „Wyspa” (premiera 1.12.2016 r.) oraz spektaklu „Return To the Voice”.
Jest wokalistą dubbingu w wielu filmach animowanych, m.in.: „Tarzan 2”, „Mój brat Niedźwiedź 2”, „Księżniczka na ziarnku grochu”. Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami i zespołami: Adamem Sztabą i jego orkiestrą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpiel Bułecką, Piotrem Cugowskim, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim, Olgą Szomańską, zespołem Masala Soundsystem, Marią Pomianowską, Kapelą ze Wsi Warszawa i innymi. Michał Rudaś współtworzy projekt United States of Beta (album „Poles Jazz the World” 2013) oraz zespół Lelek – album „Brzask Bogów” 2016.
Jesienią 2016 roku brał udział w szóstej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, wcielając się w gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.
Wiosną 2017 roku wokalista rozpoczął współpracę z duetem instrumentalnym Healing Incantation. 22 listopada 2017 muzycy wydali wspólny album pt. „Mystic India” będący twórczą interpretacją klasycznej muzyki indyjskiej z gościnnym udziałem Kayah i Henryka Miśkiewicza.
Michał w 2018 roku wziął udział w Indiach w popularnym programie telewizyjnym „Dil hai hindustani 2”, który jest wokalnym talent show. Wokalista jako jedyny obcokrajowiec dotarł do półfinału i ścisłej piątki. Jego występy były oceniane przez znamienitych i sławnych artystów indyjskich: Pritam, Sunidhi Chauhan i Badshah.
Wokalista w lipcu 2021 roku, po kilkuletniej przerwie wydawniczej powrócił z energetycznym singlem z teledyskiem pt. „Naprawdę jesteś”.
W grudniu 2023 roku ukazał się singiel z poruszającym teledyskiem pt. „Ostatnie pożegnanie”, który zapowiada nową płytę i nowy rozdział w życiu artystycznym artysty. W ramach kontynuacji rozpoczętej drogi, w lipcu 2024 artysta wydał kolejny singiel wraz z teledyskiem pt. „Płyń”, któremu towarzyszy zainicjowana przez Michała kampania promująca zdrowie psychiczne mężczyzn oraz potrzebę przełamywania stereotypów na temat męskości i wspieranie szczerego wyrażania emocji. Obydwa single są zapowiedzią solowej płyty Michała.
Artysta cały czas intensywnie koncertuje – oprócz własnych solowych koncertów, wspiera też artystkę ShataQS i Orkiestrę Adama Sztaby.
U boku gwiazd wieczoru wystąpią znakomici instrumentaliści: Kosma Kalamarz (gitara basowa), Łukasz Kurek (perkusja) i Przemysław Hanaj (gitary).
Na scenie nie zabraknie także Płockiej Orkiestry Symfonicznej, tym razem pod batutą mestro Pawła Steczka - muzyka, kompozytora, aranżera, instrumentalisty, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach. Twórcy zespołu Button Hackers, Medulla, Discovery & Movie, STECHEK, Swing & Love.
W 2004 roku jego kompozycja „Night” ukazała się na płycie Smooth Jazz Cafe Universal obok gwiazd światowego formatu – Dinah Washington, Mike Stern, Ella Fitzgerald, Al. Jarreau.
W 2006 roku na Festiwalu Jedynki w Sopocie jego piosenka „Między nami” zdobyła Grand Prix, natomiast w konkursie międzynarodowym tego Festiwalu zdobyła II miejsce.
Jest autorem muzyki i aranżacji do inscenizacji teatralnych dla teatrów dramatycznych w Polsce. Autor muzyki do wieloodcinkowego cyklu filmowego FLOTA DUCHÓW napisanej dla DISCOVERY Channel.
Kompozytor piosenki „Nadzieja to my”, wielokrotnie wykorzystywanej przez media jako motyw przewodni wielu akcji na rzecz ludzi cierpiących. Utwory, które pisze można spotkać na wielu kompilacjach płytowych obok gwiazd światowego formatu ("Smooth Jazz Cafe ", "Chillout Cafe", "Pinacolada").
W 2009 roku Universal Music wydał jego kolejną płytę FIRST TIME – Button Hackers. Płyta ta została wyprodukowana w Sterling Sound Studio NY. Materiał został zmasterowany przez Tom Coyne (Madonna, Beyonce, Bee Gees, Jamiroquai , Michael Jackson, Pink, Sade i in.).
Współpracował z Agnieszką Holland w filmie nominowanym do Oscara „W Ciemności” - akordeon solo. Jest autorem muzyki do filmu dokumentalnego o Tomaszu Majewskim (dwukrotnym złotym medaliście olimpijskim) „Tak się robi historię” - 2013.
Współpracował z Lakshminarayana Subramaniam – uznanym indyjskim skrzypkiem, kompozytorem i dyrygentem - fortepian i akordeon solo.
Obecnie twórca Discovery & Movie - projektu symfonicznego z wizualizacjami i Krystyną Czubówną w roli lektora, opowiadającego o zatopionych statkach na Morzu Czerwonym. Premiera odbyła się w 2018 roku w Filharmonii w Szczecinie.
Twórca Swing & Love - projektu swingowego na orkiestrę smyczkową, big band i muzyków jazzowych, którego premiera odbyła się w Filharmonii w Szczecinie 14 lutego 2021 roku.
Współpracuje z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonią w Gorzowie, Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Lubelską, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Radomską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą AUKSO, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Filharmonią w Szczecinie, jako solista aranżer i kompozytor.
Podczas koncertu publiczność usłyszy światowe przeboje, m.in.: "Aquarela do Brasil", "Bamboleo", "Can’t Take My Eyes Off You", "Bo z dziewczynami", "Something Stupid", "Copacabana", "September", "Cała sala", "I Wanna Dance with Somebody", "Volare".
Wszystkie utwory zostaną wykonane w nowych, symfonicznych aranżacjach, co gwarantuje niezapomniane wrażenia! Bilety w cenie 70 zł są dostępne w kasie biletowej Płockiej Orkiestry Symfonicznej oraz online, za pośrednictwem serwisu Bilety24.pl.
Polecamy
- Agregaty Płock
- Akumulatory Płock
- BHP - usługi
- Biuro Rachunkowe
- Domy Grabiny Zameczek
- Drony Płock
- Grawer - zegarmistrz
- Hotel Tumski
- Kamerzysta Płock
- LBN PróbMet
- Piekarnia, Sklep spożywczy
- PIWPOL
- Polskie Biuro Podróży Płock Sp. zo.o.
- Pozycjonowanie firm
- Pozycjonowanie stron
- Salon Zegarmistrzowski Ludomir Lewandowski
- Stylowe Meble Płock
- szkolenia.plock.pl
- wodawcenie.pl
- Wyceny, Rzeczoznawstwo