Powrót Aktualności

Bajkowo i filmowo z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

źródło: plocman.pl
2024-05-20r.

Bajkowo i filmowo z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

„Pocahontas”, „Piękna i Bestia”, „Król Lew”, „Piraci z Karaibów”, „Avengers”, „Gwiezdne Wojny” i wiele innych już w najbliższy piątek zabrzmi w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza melomanów do sali koncertowej, 24 maja o godzinie 18.00. Tym razem będzie to koncert familijny „Bajkowo i filmowo”, czyli coś dla małych i dużych. Największe hity z filmów i bajek zaśpiewają Zosia Nowakowska i Rafał Szatan.

 

Zofia Nowakowska – polska aktorka i wokalistka Teatru Muzycznego „Roma”. Na deskach teatralnych zadebiutowała w 2004 roku rolą Julii w musicalu „Romeo i Julia” Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy.

 

W latach 2004-2010 współpracowała z teatrem Studio Buffo w Warszawie (spektakle „Ukochany kraj”, „Tyle miłości”, „Wieczór włoski”, „Wieczór francuski”, „Wieczór rosyjski”, „Hity Buffo”, grała też główną rolę w musicalu „Metro”). W roku 2006 wcieliła się w postać młodej Marii Antoniny w operze „Ça Ira” autorstwa basisty i lidera zespołu Pink Floyd, Rogera Watersa.

 

Od 2007 roku współpracuje w charakterze solistki z Piotrem Rubikiem, z którym nagrała m.in. takie płyty jak „Habitat”, „Rubik One”, „Santo Subito – cantobiografia Jana Pawła II ” oraz „Opisanie Świata”.

 

Od 2014 roku bierze udział w projektach Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, obecnie związana jest z Teatrem Muzycznym „Roma”, gdzie odgrywała główną rolę Sophie w adaptacji słynnego musicalu Mamma Mia!, poświęconemu grupie ABBA, rolę Niny (główną rolę kobiecą) w musicalu Piloci oraz rolę Amneris w Musicalu Aida.

 

Użycza również swojego głosu w dubbingu. W dorobku ma m.in. polskie wersje filmów Disneya: „Król Lew” z roku 2019 (zagrała i zaśpiewała rolę Nali, której głosem w oryginale była Beyoncé), „Zaczarowana” (partie wokalne głównej postaci – Księżniczki Giselle) oraz „Muppety”. W dubbingu disneyowskiego serialu „Elena z Avaloru” gra tytułową bohaterkę.

 

W 2017 roku znalazła się w gronie czwórki finalistów VII edycji programu telewizji Polsat „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

 

Rafał Szatan – wokalista, aktor, kompozytor i pianista. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w rodzinnym Lubinie ucząc się gry na fortepianie w PSM I st, potem uczęszczał do Studia Piosenki „Estrada” w Legnicy, oraz kontynuował naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st w Legnicy, następnie studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, o specjalizacji Wokalistyka Jazzowa.

W tym czasie zaczęła się również jego przygoda z teatrem i musicalem. Dostał główną rolę Troy’a w „High School Musical on Stage”, który miał swoją polską prapremierę w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Musical, reżyserowany przez T. Dutkiewicza był wystawiany praktycznie w całej Polsce, został również nagrodzony „Złotą Maską” za najlepszy spektakl dla młodych widzów. W 2010 roku dostał kolejną główną rolę Clouda Bukowskiego, w najsłynniejszym musicalu „Hair”. Pozwoliło mu to na współpracę z jednym z najlepszych reżyserów musicalowych w Polsce, Wojciechem Kościelniakiem. Następnie trafił do Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie współpracował z kolejnymi świetnymi reżyserami teatralnymi, m.in.: Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim, Magdaleną Piekorz oraz z Łukaszem Kosem i Jarosławem Stańkiem.

Od 2015 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Variete w Krakowie, gdzie gra na przemian dwie główne role męskie Warner/Emmet w musicalu „Legalna Blondynka” w reż. Janusza Józefowicza oraz występuję w Show muzyczno-tanecznym „Variete Film Show” w reż Janusza Szydłowskiego, gdzie również był kierownikiem muzycznym. Od 2018 roku występuje gościnnie na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, grając role Phoebusa w musicalu „Notre Dame De Paris”. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie kreuje główną męską rolę Edwarda Lewisa w Musicalu "Pretty Woman", z Teatrem Syrena w musicalu "Rock of Ages" - główna rola Drew oraz Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie.

Od 2009 roku Rafał był gościnnym wokalistą programu Roberta Janowskiego „Jaka to melodia”.

Od roku 2011 do 2015 współpracował z zespołem RH Plus, którego jest wokalistą. Na swoim koncie mają kilka płyt – z Rafałem ostatnią - „Po prostu 3”.

Od 2018 roku dołączył do obsady serialu „M jak Miłość”. Jest Laureatem 2 miejsca 10 edycji Programu  „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Artysta wydał dwa solowe single „Życie zmieniasz w sen” oraz „HIT” zapowiadające jego solowy album.

 

Artyści wystąpią wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją maestro Macieja Sztora, którego pasją, a jednocześnie profesją jest muzyka filmowa. Interesuje się zarówno procesem jej tworzenia jak i wykonawstwem. Posiada bardzo szeroki repertuar muzyki filmowej - szczególnie amerykańskiej. Kolekcjonuje oryginalne partytury muzyki filmowej, współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne w całej Polsce.

 

Maestro jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego oraz uczestnikiem mistrzowskich kursów dyrygenckich prowadzonych przez dr Paula Elliotta Cobbsa z Waschington University oraz prof. Jose Miguel Rodilla Tortajada z Conservatorio Superior de Musica de Murcia.

 

W czerwcu 2019 roku jako pierwszy Polak poprowadził koncert Wojciech Kilar In Memoriam w Teatro Amazonas w Manaus (Brazylia) prowadząc Amazonas Filharmonica oraz Grupo Vocal dos Corpos Artisticos (koncert był współorganizowany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Brazylii).

 

W latach 2013-2018 dyrygent gościnny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej na festiwalu Klassik – Sommerfestival na Norderney w Niemczech. W latach 2013-2016 prowadził Orkiestrę Kameralną oraz Zespoły Instrumentalne w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

 

W latach 2005-2014 współpracował z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie brał udział w przygotowaniach i prowadzeniu kilku premier m.in: Kabaret, Bajkowo i Filmowo – autorski projekt teatralny z muzyką filmową i sceniczną dla dzieci i młodzieży, Ania z Zielonego Wzgórza, Awantura o Basię, Cygańska Miłość, Czarodziejski Flet (wersja skrócona) czy Wesołe Kumoszki z Windsoru.

 

W 2011 roku prowadził Polską Orkiestrę Radiową podczas uroczystego koncertu zarejestrowanego i transmitowanego w TVP1 z okazji 67. rocznicy Powstania Warszawskiego z muzyką Jana A P Kaczmarka (CD/DVD A Look of Freedom Sony Music 2011). Jako asystent Łukasza Borowicza brał udział w wykonaniu i nagraniu koncertowej wersji opery Giovanna d’Arco Giuseppe Verdiego z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej (MUZA Polskie Nagrania 2010).

 

Współpracował z takimi solistami jak Agata Szymczewska, Aleksey Semenenko, Aurelia Shimkus, Johannes Bartmann, Łukasz Długosz czy Leszek Możdżer.

 

Maciej Sztor obok działalności symfonicznej specjalizuje się w wykonawstwie amerykańskiej muzyki filmowej. Jest pomysłodawcą i dyrygentem Koncertów Muzyki Filmowej. Otrzymał specjalne listy z gratulacjami i podziękowaniami od Johna Williamsa, Jamesa Hornera oraz Hansa Zimmera za propagowanie ich muzyki filmowej.

 

Dokonał rekonstrukcji partytur oraz głosów orkiestrowych m.in. do suity koncertowej z muzyki do filmu Król Ostatnich Dni Wojciecha Kilara tzw. Małej Mszy Filmowej (dla Filmkunst – Musikverlags – und Produktionsgesellschaft mbH), a także suity z muzyki do filmu Sami Swoi, Faustyna, Rejs czy Sól Ziemi Czarnej. Maciej Sztor sam również pisze muzykę do filmów. Ma na swoim koncie muzykę do filmu Las Cieni w reż. Andrzeja Cichockiego.

 

W programie największe hity z filmów i bajek, m.in.: „Pocahontas”, „Piękna i Bestia”, „Aladyn”, „Król Lew”, „Jak wytresować smoka”, „Madagascar”, „Piraci z Karaibów”, „Spider-Man”, „Avengers”, „Thor”, „Ant-Man”, czy „Gwiezdne Wojny”.

 

Bilety w cenie:

– 25 zł bilet dla dziecka

– 50 zł bilet dla osoby dorosłej

są dostępne w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-838-bajkowo-i-filmowo-koncert-familijny-105917?id=596637#overall

Drukuj
  • Numer alarmowy- 112
  • Pogotowie ratunkowe- 999
  • Policja- 998
  • Straż Miejska- 986
  • Pogotowie Ciepłownicze- 993
  • Pogotowie Energetyczne- 991
  • Pogotowie Gazowe- 992
  • Pogotowie Wodno-Kanalizacyjne- 994
  • Pogotowie drogowe- 954, 24 268-02-22
  • Pogotowie elektryczne- 24 264-03-08
  • Pogotowie hydrauliczne- 24 264-55-94
  • Pogotowie opiekuńcze- 24 262-36-85
  • Pogotowie weterynaryjne- 24 262-40-72,   262-39-92
  • Rejonowe Płockie WOPR- 24 262-92-28
 • Kurs średni z dnia 2024-06-21

  • USD
   4,3341
   +0,23
  • USD
   4,3341
   +0,23
  • USD
   4,3341
   +0,23
  • EUR
   4,7073
   -0,24
  • EUR
   4,7073
   -0,24
  • EUR
   4,7073
   -0,24
  • CHF
   4,7014
   -0,22
  • CHF
   4,7014
   -0,22
  • CHF
   4,7014
   -0,22
  • GBP
   5,3443
   -0,38
  • GBP
   5,3443
   -0,38
  • GBP
   5,3443
   -0,38

  * portal plocman nie ponosi odpowiedzialności za aktualność umieszczonych danych umieszczonych danych
Nove  Kino  Przedwiośnie  zaprasza

 • repertuar
 • aktualności
rezerwacja

Kalendarz imprez

Pon Wt Śr Czw Pi Sob Nie