Czworonożni stróże prawa
źródło: Urząd Miasta Płocka
2013-03-13r.
Zgodnie z przepisami psy służbowe podczas szkolenia muszą przejść kurs, składający się m.in. z elementów posłuszeństwa i obrony. Pies po skończonym kursie musi dobrze reagować na komendy, które wydaje jego przewodnik a przede wszystkim umieć prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia jego opiekuna lub osób.
Patrole z psami będą wykorzystywane m.in. do ochrony i kontroli terenów zielonych, skwerów, parków oraz do zabezpieczania imprez, uroczystości, zgromadzeń, a także do udzielania wsparcia innym patrolom Straży Miejskiej w przypadkach wystąpienia zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.
Należy pamiętać, ze pies - tak jak inne środki przymusu bezpośredniego, będące do dyspozycji strażnika, może zostać zastosowany wobec osób uniemożliwiających wykonywanie przez funkcjonariusza zadań określonych w ustawie o strażach gminnych. Może on zostać użyty dopiero po uprzednim wezwaniu do zachowania się zgodnego z prawem i po bezskutecznym uprzedzeniu o jego zastosowaniu. Strażnik ma jednak prawo do odstąpienia od tych czynności, w przypadku, gdy zwłoka groziłaby niebezpieczeństwem dla życia, zdrowia ludzkiego oraz mienia. Strażnik może użyć psa przy odpieraniu czynnej napaści, pokonywaniu oporu lub udaremniania ucieczki. W czasie wykonywania tych zadań zwierzę musi mieć założony kaganiec. Nie jest to konieczne, gdy pies jest wykorzystywany do odparcia napaści wobec osoby posiadającej broń palną lub inny niebezpieczny przedmiot.
Polecamy
- Agregaty Płock
- Akumulatory Płock
- BHP - usługi
- Biuro Rachunkowe
- Domy Grabiny Zameczek
- Drony Płock
- Grawer - zegarmistrz
- Hotel Tumski
- Kamerzysta Płock
- LBN PróbMet
- Piekarnia, Sklep spożywczy
- PIWPOL
- Polskie Biuro Podróży Płock Sp. zo.o.
- Pozycjonowanie firm
- Pozycjonowanie stron
- Salon Zegarmistrzowski Ludomir Lewandowski
- Stylowe Meble Płock
- szkolenia.plock.pl
- wodawcenie.pl
- Wyceny, Rzeczoznawstwo