Polska Superliga Tenisa Stołowego - Bogoria mistrzem Polski!

źródło: plocman.pl
2012-06-08r.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki po raz czwarty została drużynowym mistrzem Polski! W trzecim, decydującym meczu finałowym, podopieczni Tomasza Redzimskiego pokonali przed własną publicznością ZKS Drzonków 3:2.

Trzecie starcie lepiej rozpoczęło się dla drużyny z Ziemi Lubuskiej. W meczu otwarcia Lucjan Błaszczyk po raz pierwszym w tym sezonie pokonał Wang Zeng Yi. Warto dodać, że był to już trzeci pojedynek tych zawodników - w dwóch poprzednich górą był popularny "Wandżi".

Goście nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. Już w kolejnym pojedynku do remisu doprowadził Daniel Górak, który w trzech setach rozprawił się z Danielem Bąkiem.

Dość nieoczekiwanym rezultatem zakończył się mecz "trójek" w obydwu ekipach. Po środowym zwycięstwie Pawła Fertikowskiego nad Lei Yi 3:0, nikt z miejscowych fanów nie zakładał innego scenariusza, jak ponowne zwycięstwo brązowego medalisty młodzieżowych mistrzostw Polski w singlu z 2011 roku. Początek pojedynku pokazał jednak, że Fertikowskiemu będzie niezwykle trudno powtórzyć rezultat sprzed 24 godzin. Odważnie grający Azjata w pierwszym secie wygrał zdecydowanie, oddając rywalowi zaledwie trzy "oczka". Również kolejne dwie partie padły łupem Lei Yi, który zwyciężając 3:0 wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1.

W czwartym meczu miało dojść do konfrontacji Wang Zeng Yi z Danielem Bąkiem. Tego pierwszego zastąpił jednak Robert Floras. Młody grodziszczanin po zaciętym pojedynku pokonał Bąka 3:2, zachowując tym samym szanse grodziszczan na zdobycie po raz czwarty tytułu najlepszej drużyny w kraju.

O losach mistrzowskiej korony zadecydowała zatem ostatnia partia dnia. Mecz znakomicie rozpoczął Daniel Górak, który wygrał pierwszego seta 11:4. Kolejny zakończył się zwycięstwem dużo starszego Lucjana Błaszczyka. Było to jednak wszystko, na co w tym pojedynku stać było kapitana ZKS-u. W trzecim i czwartym secie lepszy okazał się zawodnik gospodarzy (w ostatnim secie broniąc aż sześć piłek setowych), który zapewnił swojej drużynie złoty medal drużynowych mistrzostw Polski!

Bogoria Grodzisk Mazowiecki finałową rywalizację Wschodzący Białystok Superligi wygrała 2:1. Przypomnijmy, że brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski zdobyły drużyny SPAR AZS Politechniki Rzeszów i Armady Silesii Miechowice.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki - ZKS Drzonków 3:2
Wang Zeng Yi - Lucjan Błaszczyk 1:3 (7:11, 11:9, 8:11, 9:11)
Daniel Górak - Daniel Bąk 3:0 (11:8, 11:8, 11:7)
Paweł Fertikowski - Lei Yi 0:3 (3:11, 7:11, 9:11)
Robert Floras - Daniel Bąk 3:2 (8:11, 11:8, 8:11, 11:9, 11:5)
Daniel Górak - Lucjan Błaszczyk 3:1 (11:4, 10:12, 11:8, 19:17)