Powrót Aktualności

POLSKI CZERWONY KRZYŻ I GALERIA MOSTY WSPÓLNIE TWORZĄ PRZESTRZEŃ INTEGRACJI I ROZWOJU DLA MŁODZIEŻY POLSKIEJ I UKRAINSKIEJ

źródło: Informacja prasowa
2023-09-21r.

POLSKI CZERWONY KRZYŻ I GALERIA MOSTY WSPÓLNIE TWORZĄ PRZESTRZEŃ INTEGRACJI I ROZWOJU DLA MŁODZIEŻY POLSKIEJ I UKRAINSKIEJ

Wspaniała wiadomość dla młodzieży polskiej i ukraińskiej z regionu Płocka. Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku oraz Galeria Mosty mają przyjemność ogłosić rozpoczęcie projektu "Klub Integracyjny Dla Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej" w Płocku. Sukces poprzednich projektów, takich jak "Ukraiński Klub Młodzieżowy" i "Ukraiński Klub Seniora", spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem społeczności, co stanowi inspirację do dalszego rozwoju.


Po pozytywnym przyjęciu wcześniejszych inicjatyw, takich jak "Ukraiński Klub Młodzieżowy" i "Ukraiński Klub Seniora", organizacje postanowiły rozszerzyć swoją działalność, tworząc kolejną wyjątkową przestrzeń dla młodzieży polskiej i ukraińskiej w Płocku. Klub Integracyjny będzie mieścić się na terenie Galerii Mosty w Płocku. Projekt ten jest odpowiedzią na potrzebę tworzenia przestrzeni dla młodzieży polskiej i ukraińskiej z regionu Płocka, gdzie będą mogli się spotykać, integrować oraz wspólnie rozwijać swoje umiejętności.

Mówi Pani Agnieszka Warczakowska, Dyrektor OR PCK w Płocku "Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku zawsze stawiał na solidarność, współpracę i wzajemne wsparcie. Nasza inicjatywa "Klub Integracyjny dla Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej" to kontynuacja tej długotrwałej tradycji, która promuje zrozumienie i jedność między różnymi grupami społecznymi. Sukces naszych wcześniejszych projektów, takich jak "Ukraiński Klub Młodzieżowy" i "Ukraiński Klub Seniora", stał się inspiracją dla naszej rozbudowanej działalności. Dzięki licznym pozytywnym opiniom od uczestników i ich rodzin, widzimy, że nasza praca przynosi realne korzyści społeczności. To nasze dziedzictwo i tradycja współpracy, które kształtują naszą przyszłość."

Okres działania projektu: Projekt będzie działać od 1 września 2023 roku do 31 grudnia 2023 roku w Płocku. Klub będzie dostępny trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki (w godzinach 12:00-19:00) oraz w soboty (w godzinach 9:00-15:00), oferując grupie 15 młodych osób w wieku od 12 do 18 lat z regionu Płocka możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach.


Zajęcia i cele projektu: Klub Integracyjny zapewni różnorodne zajęcia, takie jak rozwijanie zainteresowań, aktywność fizyczną, gry oraz zabawy. Ponadto, planowane są wsparcie w odrabianiu lekcji oraz wycieczki w soboty. Każdego tygodnia odbędą się zajęcia sportowe trwające 3 godziny.

Głównym celem projektu jest integracja młodzieży polskiej i ukraińskiej z regionu Płocka. Inicjatywa ma na celu zachęcanie młodych ludzi do nauki od siebie nawzajem, dzielenia się doświadczeniami oraz budowania trwałych relacji.

Wsparcie psychologiczne: Projekt obejmuje również możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznych, dostępnych zarówno dla młodzieży, jak i rodziców, oraz wszystkich chętnych osób potrzebujących wsparcia. Psycholog będzie dostępny przez 3 godziny w każdy wtorek.


Podczas pobytu w Klubie zapewnione będą przekąski oraz ciepłe i zimne napoje.

Galeria Mosty oraz PCK w Płocku zapraszają młodzież polską i ukraińską z regionu Płocka do udziału w "Klubie Integracyjnym Dla Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej". To miejsce, gdzie nauka, zabawa i integracja stają się rzeczywistością.

*

Galeria Mosty to nowoczesne centrum handlowe w centrum Płocka, którego powierzchnia całkowita (GLA) wynosi 18 000 m2. W centrum handlowym znajduje się ponad 50 sklepów oraz 660 miejsc parkingowych. Głównymi najemcami są tak znane i popularne marki jak Biedronka, Sinsay, House, Media Expert, Pepco, CCC, Martes Sport, Rossmann, czy Xtreme Fitness Gyms.

 

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą organizacją humanitarną w Polsce oraz częścią Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W swoich działaniach kieruje się 7 zasadami: humanitaryzm, bezstronność, neutralność, niezależność, dobrowolność, jedność, powszechność.

Działania prowadzone przez Polski Czerwony Krzyż:

Upowszechnianie międzynarodowego prawa humanitarnego
Prowadzimy szkolenia oraz wykłady przybliżające tematykę regulacji obowiązujących żołnierzy
i osoby cywilne w czasie trwania konfliktu zbrojnego, a także specjalistyczną bibliotekę, zawierającą największy w Polsce zbiór publikacji związanych z międzynarodowym prawem humanitarnym (MPH).

Prowadzenie Krajowego Biura Informacji i Poszukiwań
Krajowe Biuro Informacji i Poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża ma na celu odnajdywanie zaginionych podczas wojen oraz łączenie rodzin.

Promocja honorowego krwiodawstwa
Prowadzimy kampanie i działania, które mają na celu rozwój krwiodawstwa i krwiolecznictwa
w Polsce oraz pozyskiwanie honorowych dawców krwi.

Niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof w kraju i za granicą
Niesiemy pomoc ofiarom w sytuacjach klęsk żywiołowych i katastrof na świecie, jak również przygotowujemy społeczeństwo do właściwych zachowań w sytuacji podobnych kryzysów.

Opieka i pomoc socjalna
Działamy na rzecz osób najbardziej potrzebujących, ubogich, chorych, niepełnosprawnych oraz mniejszości narodowych.

Promocja właściwych zachowań zdrowotnych i ekologicznych
Przeciwdziałamy uzależnieniom, promujemy zdrowy tryb życia i odżywiania, mówimy o profilaktyce chorób nowotworowych i zakaźnych.

Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy zgodne ze standardami UE
Jesteśmy liderem w zakresie szkoleń pierwszej pomocy w Polsce. Działamy bezpośrednio na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Działalność edukacyjna wśród dzieci i młodzieży, wolontariat
Prowadzimy liczne kampanie i programy edukacyjne skierowane bezpośrednio do dzieci
i młodzieży: „Superwiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”, „Ratowniczek – pomaga ci pomagać”, „Dbam o swoje zdrowie”, „Nie bądź obojętny – naucz się pierwszej pomocy”, „Dziel się Uśmiechem”, „Drogowe ABC”, „Bezpieczny Patrol” oraz „#AkcjaDonacja”. Organizujemy kolonie letnie, prowadzimy placówki edukacyjno-oświatowe, opiekuńcze i socjalne. Nasi wolontariusze odbywają szkolenia niezbędne do wykonywania swoich zadań.

 

Drukuj
  • Numer alarmowy- 112
  • Pogotowie ratunkowe- 999
  • Policja- 998
  • Straż Miejska- 986
  • Pogotowie Ciepłownicze- 993
  • Pogotowie Energetyczne- 991
  • Pogotowie Gazowe- 992
  • Pogotowie Wodno-Kanalizacyjne- 994
  • Pogotowie drogowe- 954, 24 268-02-22
  • Pogotowie elektryczne- 24 264-03-08
  • Pogotowie hydrauliczne- 24 264-55-94
  • Pogotowie opiekuńcze- 24 262-36-85
  • Pogotowie weterynaryjne- 24 262-40-72,   262-39-92
  • Rejonowe Płockie WOPR- 24 262-92-28
 • Kurs średni z dnia 2023-12-04

  • USD
   4,3341
   +0,23
  • USD
   4,3341
   +0,23
  • USD
   4,3341
   +0,23
  • EUR
   4,7073
   -0,24
  • EUR
   4,7073
   -0,24
  • EUR
   4,7073
   -0,24
  • CHF
   4,7014
   -0,22
  • CHF
   4,7014
   -0,22
  • CHF
   4,7014
   -0,22
  • GBP
   5,3443
   -0,38
  • GBP
   5,3443
   -0,38
  • GBP
   5,3443
   -0,38

  * portal plocman nie ponosi odpowiedzialności za aktualność umieszczonych danych umieszczonych danych
Nove  Kino  Przedwiośnie  zaprasza

 • repertuar
 • aktualności
rezerwacja

Kalendarz imprez

Pon Wt Śr Czw Pi Sob Nie