Powrót Aktualności

Projekt „Czas dla Polski”

źródło: plocman.pl
2016-04-28r.

Pod hasłem „Czas dla Polski” kryją się dwa duże wydarzenia promujące działania proeksportowe polskich małych i średnich przedsiębiorców Dusseldorfie 1. i 2. czerwca.

Ich wspólnym mianownikiem jest zwrócenie uwagi zagranicznych zleceniodawców i inwestorów na potencjał polskich małych i średnich przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem firm poligraficznych i zakładów rzemieślniczych. Inicjatorzy projektu, Warszawski Cech Introligatorów i Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, w partnerstwie z Mazowiecką Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości z jednej strony i Izbą Rzemieślniczą miasta Dusseldorf z drugiej przygotowali unikatową platformę promocyjną, która będzie atrakcyjna dla każdego, kogo interesuje zaistnienie na rynku jednego z najbogatszych landów Niemiec, Północnej Nadrenii – Westfalii.

Ambicją organizatorów jest również, wykorzystując nadarzającą się okazję, nadanie nowego impulsu w kreowaniu w Polsce nowoczesnego modelu dualnego kształcenia zawodowego. Temu mają być poświęcone rozmowy samorządów gospodarczych Polski i Niemiec, w których decydującą rolę ma do odegrania Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Związek Rzemiosła Polskiego.

 

Organizatorzy Projektu

Inicjatorami Projektu są Warszawski Cech Introligatorów i Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Projekt merytorycznie i organizacyjnie wspiera Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Związek Rzemiosła Polskiego oraz bardzo liczna grupa instytucji samorządu gospodarczego, głownie z obszaru poligrafii.

 

 

Partnerzy instytucjonalni

Projekt „Czas dla Polski” to przede wszystkim prezentacja polskiej małej i średniej przedsiębiorczości, w tym rzemiosła, w Niemczech. Organizatorzy kładą zatem szczególny nacisk na obecność instytucji rządowych, które nadadzą właściwą oprawę Projektowi. Projekt otrzymał honorowy patronat Ministerstwa Rozwoju (organizatorzy liczą na obecność podsekretarza stanu z Ministerstwa) oraz Związku Rzemiosła Polskiego. A prace nad projektem zaangażowały się następujące instytucje: BGK, PAIiIZ, WPHI w Kolonii. Ze strony niemieckiej instytucją partnerską jest Izba Rzemieślnicza miasta Dusseldorf.

Do udziału w wydarzeniach związanych z projektem „Czas dla Polski” poza wspomnianymi wyżej zaproszeni zostali przedstawiciele polskiego Parlamentu, zarządu miasta Warszawy, prezes PARP, prezes PAIiIZ, prezes KIG, wiceprezes BGK.

 

Partnerzy biznesowi

Partnerami strategicznymi są firmy: Henkel, Heidelberg i Grafikus Systemy Graficzne. Partnerami wspierającymi są: Böttcher Systems, INFOSYSTEMS i Drukarnia Karton-Pak. Organizatorzy w tej chwili prowadzą rozmowy z kolejnymi firmami zainteresowanymi wizerunkową promocją, jaką daje ten jedyny w swoim rodzaju projekt.

 

 

Forum Gospodarcze „Czas dla Polski” w Izbie Rzemieślniczej miasta Dusseldorf, 1 czerwca

Najważniejszym elementem Projektu będzie spotkanie gospodarcze zaplanowane
w siedzibie Izby Rzemieślniczej miasta Dusseldorf. Izba Rzemieślnicza to prawie 58.000 przedsiębiorstw, stąd też organizatorzy liczą na znaczący udział w Forum firm niemieckich. Wspólne spotkanie polskich i niemieckich przedsiębiorców będzie miało istotne znaczenie dla intensyfikacji działań proeksportowych. Szczególna rola w tym spotkaniu przy

Na Forum poruszony zostanie również temat nowoczesnego szkolnictwa zawodowego opartego na modelu dualnym. Planowana tematyka to przede wszystkim stworzenie programu społecznej promocji szkolnictwa zawodowego oraz podniesienie problemu dualnego szkolnictwa zawodowego na forum Komisji Europejskiej (program zagranicznych praktyk zawodowych). Ciekawym wątkiem będzie zapewne projekt aktywizowania Polonii przy organizowaniu takich zagranicznych praktyk dla polskiej młodzieży uczącej się zawodu.

 

Forum będzie miało trójdzielną budowę i zrealizowanie zostanie w ramach czasowych: 16.30 – 21.00.


 

Blok I
Niemiecko – Polska współpraca gospodarcza

Wystąpienia przedstawicieli władz obu krajów oraz Banku Gospodarstwa Krajowego na opisujące sytuację gospodarczą w obu krajach, warunki tworzone przez agendy rządowe w celu ułatwienia kooperacji, zebranie dotychczasowych doświadczeń i strategia na przyszłość.

Blok II A
Przykłady inwestycji niemieckich w Polsce i polskich w Niemczech

Zgromadzeni przedsiębiorcy wysłuchają wystąpień przedstawicieli dwóch firm, polskiej i niemieckiej, opowiedzą o swoich zagranicznych inwestycjach.

Blok II B
Współpraca samorządów gospodarczych przy budowaniu nowoczesnego szkolnictwa zawodowego

Przedstawiciele organizacji rzemieślniczych będą dyskutować o wspólnych modelach zawodowego szkolnictwa dualnego.

Blok III
Biznes Mixer
Bezpośrednie kontakty uczestników Forum przy polskim poczęstunku

 

 

Konferencja „Aktywni w Europie” na Targach DRUPA 2016, 2. czerwca

 

Drugim niemniej ważnym elementem projektu będzie organizowana przez PBKG konferencja promująca polski przemysł poligraficzny na najważniejszych światowych targach poligraficznych DRUPA 2016
w Dusseldorfie. Na Konferencji w obecności ekspertów z całego świata zostanie zaprezentowany Raport "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce". Raport przygotowywany wspólnie przez PBKG i KPMG od lat jest jedynym tak szerokim kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy są zainteresowani naszym przemysłem poligraficznym.

 

Agenda Konferencji przedstawia się następująco

11.00 – 11.20 Powitanie, przedstawienie celów Konferencji oraz partnerów i osób kluczowych.

11.20 – 11.40 Wystąpienie przedstawicieli administracji rządowej Niemiec i Polski.

11.40 – 12.20 Przedstawienie raportu "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce".

12.20 – 12.35 Wystąpienie przedstawiciela władz firmy Henkel

12.35 – 12.50 Intronizacja nowych członków Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga

12.50 – 13.10 Przerwa kawowa

13.10 – 13.30 Innowacje technologiczne i produktowe z perspektywy dostawcy - Henkel

13.30 – 14.00 Nowa era w druku cyfrowym - Heidelberg

14.00 – 14.30 Podsumowanie i zakończenie Konferencji.

 

Główne cele Projektu

 

  1. Wspieranie działań proeksportowych na rynku niemieckim, w tym w Północnej Nadrenii Westfalii.

  2. Stworzenie podstaw do budowania ze stroną niemiecką (Izba Rzemieślnicza miasta Dusseldorf) modelu dualnego szkolnictwa zawodowego.

  3. Przedstawienie Polski na globalnym forum tworzonym przez Targi DRUPA (największe na świecie targi poligraficzne odbywające się raz na cztery lata) jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania.

  4. Poprzez propagowanie korzyści aktywizację polskim przedsiębiorców w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na rynku niemiecki.

 

Osoby zainteresowane uczestniczeniem w opisanych wydarzeniach prosimy o kontakt z Polskim Bractwem Kawalerów Gutenberga (mail: kancelaria@bractwogutenberga.pl; tel. 22 652 19 33 )

 

 

 

 

 

 

Drukuj
    • Numer alarmowy- 112
    • Pogotowie ratunkowe- 999
    • Policja- 998
    • Straż Miejska- 986
    • Pogotowie Ciepłownicze- 993
    • Pogotowie Energetyczne- 991
    • Pogotowie Gazowe- 992
    • Pogotowie Wodno-Kanalizacyjne- 994
    • Pogotowie drogowe- 954, 24 268-02-22
    • Pogotowie elektryczne- 24 264-03-08
    • Pogotowie hydrauliczne- 24 264-55-94
    • Pogotowie opiekuńcze- 24 262-36-85
    • Pogotowie weterynaryjne- 24 262-40-72,   262-39-92
    • Rejonowe Płockie WOPR- 24 262-92-28
  • Kurs średni z dnia 2024-12-28

    • USD
      4,3341
      +0,23
    • USD
      4,3341
      +0,23
    • USD
      4,3341
      +0,23
    • EUR
      4,7073
      -0,24
    • EUR
      4,7073
      -0,24
    • EUR
      4,7073
      -0,24
    • CHF
      4,7014
      -0,22
    • CHF
      4,7014
      -0,22
    • CHF
      4,7014
      -0,22
    • GBP
      5,3443
      -0,38
    • GBP
      5,3443
      -0,38
    • GBP
      5,3443
      -0,38

    * portal plocman nie ponosi odpowiedzialności za aktualność umieszczonych danych umieszczonych danych




Nove  Kino  Przedwiośnie  zaprasza

  • repertuar
  • aktualności
rezerwacja

Kalendarz imprez

Pon Wt Śr Czw Pi Sob Nie