Sesja Rady Miasta. Dużo było o drogach
źródło: Urząd Miasta Płocka
2022-08-26r.
W środę przekazałem do ratuszowego Wydziału Zamówień Publicznych materiały potrzebne do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie rozbudowy pierwszego odcinka ul. Wyszogrodzkiej do czterech pasów – oświadczył na czwartkowej sesji Rady Miasta prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Niedawno – po długich negocjacjach – udało się prezydentowi Płocka podpisać aneks do zawartego przed trzema laty porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczącego rozbudowy ul. Wyszogrodzkiej na odcinku od jaru Rosicy do granicy miasta przy skrzyżowaniu z drogą na Mirosław. Na początku tego roku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził ten dokument.
Zgodnie z nim Płock jest teraz inwestorem zajmującym się odcinkiem ul. Wyszogrodzkiej, leżącym między jarem Rosicy, a skrzyżowaniem z ul. Harcerską.
Rozbudową kolejnego fragmentu – od Harcerskiej do granicy miasta – zajmie się GDDKiA. Prace również zacznie od ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu tej drogi.
Prezydent Andrzej Nowakowski przyznał w czwartek, że liczy na możliwość szybkiego ogłoszenia przetargu na wybór projektanta nowej trasy i sprawne przeprowadzenie tego postępowania.
Porozumienie z GDDKiA zakłada, że od Rosicy do granicy miasta powstanie dwujezdniowa ulica z chodnikiem i drogą rowerową po południowej stronie oraz z drogami serwisowymi. Na skrzyżowaniu z ul. Harcerską zbudowane zostanie rondo. Cała dokumentacja powinna być gotowa w 2024 roku. Wtedy też poznamy koszty tej modernizacji. Wstępne, obecne szacunki mówią, że całość będzie kosztować ok. 100 mln zł.
– Chciałbym podkreślić bardzo dobrą współpracę z ministrem Adamczykiem, wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim, z dyrektorem GDDKiA Tomaszem Żuchowskim oraz szefem warszawskiego oddziału Dyrekcji Jarosławem Wąsowskim – komentował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i wiceprezydent miasta Roman Siemiątkowski
Czteropasmowa Wyszogrodzka do granicy miasta powinna być gotowa do 2027.
Na sesji radni zapoznali się również z informacją na temat przygotowań do budowy drogi szybkiego ruchu DS nr 10. W tym przypadku – wytyczenia i zaprojektowania odcinka trasy przebiegającej przez północne Mazowsze – jest tylko jedna nowość.
Bydgoski oddział GDDKiA poinformował na początku czerwca, że wybrał wykonawcę Studium techniczno-ekonomiczo-środowiskowego. Wyłonione w przetargu konsorcjum firm ma 44 miesiące na przygotowanie tego dokumentu. Będzie on podstawą do wykonania projektu drogi.
– Projektantom przekazaliśmy już nasz apel o zaplanowanie przebiegu trasy S10 w pobliżu granicy Płocka, nie w rejonie Bielska. Zobaczymy jak nas potraktują – powiedział przewodniczący Rady Miasta Artur Jaroszewski.
Na sesji obecni byli także posłowie: Arkadiusz Iwaniak i Elżbieta Gapińska
Radni podjęli również na sesji szereg uchwał. Korzystnie zmienili np. regulamin przyznawania stypendiów sportowych. Poszerzyli m.in. grupę osób uprawnionych do ubiegania się o takie stypendia, a także katalog osiągnięć i dyscyplin, za które są one przyznawane. W podobny sposób zmienili również regulamin przyznawania nagród i wyróżnień za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.
Rada Miasta zgodziła się również na sprzedaż (bez przetargu) terenu przy pl. Dąbrowskiego, leżącego w sąsiedztwie Mazowieckiej Uczelni Publicznej, która planuje rozbudowę ośrodka dydaktyczno-naukowego.
Polecamy
- Agregaty Płock
- Akumulatory Płock
- BHP - usługi
- Biuro Rachunkowe
- Domy Grabiny Zameczek
- Drony Płock
- Grawer - zegarmistrz
- Hotel Tumski
- Kamerzysta Płock
- LBN PróbMet
- Piekarnia, Sklep spożywczy
- PIWPOL
- Polskie Biuro Podróży Płock Sp. zo.o.
- Pozycjonowanie firm
- Pozycjonowanie stron
- Salon Zegarmistrzowski Ludomir Lewandowski
- Stylowe Meble Płock
- szkolenia.plock.pl
- wodawcenie.pl
- Wyceny, Rzeczoznawstwo