Szukasz pracy za granicą? Sprawdź, jak dobrze napisać CV po angielsku!
źródło: Materiał partnera
2022-07-27r.
Szukasz pracy za granicą? Podstawą do znalezienia dobrego zajęcia będzie dobrze napisane CV po angielsku. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do UK, USA czy innego kraju anglojęzycznego, CV w tym języku będzie zrozumiałe wszędzie. Już od lat język angielski jest językiem międzynarodowym, zrozumiałym przez większość mieszkańców świata. Ale jak napisać CV po angielsku, aby robiło wrażenie?
Doradzamy i podpowiadamy – zapoznaj się z naszymi wskazówkami i miej pewność, że wykonasz je perfekcyjnie. Od tego może zależeć Twoja przyszłość!
CV po angielsku – jak je napisać?
Zasadniczo pisanie CV po angielsku nie różni się od tworzenia go w jakimkolwiek innym języku – czyli opisujemy swoje wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz umiejętności. Jednak biorąc pod uwagę specyfikę tego języka, jeśli rzeczywiście nie znasz go dobrze, nie myśl o zrobieniu tego przy użyciu powszechnie dostępnych translatorów. Wyjdzie to bowiem bardzo niezdarnie i już na wstępie stworzy wrażenie braku profesjonalizmu z Twojej strony. A to ostatnia rzecz, na której Ci zależy, prawda? W takim wypadku powierz to zadanie profesjonalnemu tłumaczowi.
Stworzenie CV po angielsku to również nieco inne elementy w dokumencie – co związane jest ze specyfiką krajów anglosaskich i tamtejszymi wymogami. Przede wszystkim za granicą nie jest wymagane dodawanie do CV klauzuli o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, co jest w Polsce rzeczą obowiązkową. Nie dodaje się do niego zdjęcia ani informacji na temat stanu cywilnego, płci oraz daty urodzenia. Dlaczego? Jest to związane z przepisami mającymi na celu eliminację dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, stan cywilny oraz wygląd.
Co musisz zatem tam zamieścić? Jeśli piszesz CV po angielsku, wówczas potrzebne są:
· dane osobowe – jedyne wymagane to imię/imiona i nazwisko;
· dane kontaktowe – numer telefonu, adres e-mail, adres korespondencyjny;
· doświadczenie zawodowe – od ostatniego miejsca zatrudnienia po najstarsze; przy każdym należy zamieścić 2-3 zdania opisujące zakres wykonywanych obowiązków;
· umiejętności – tu dobrze się zastanów, co wpiszesz, ponieważ jest to Twoja wizytówka, która zdecyduje o tym, czy pracodawca stwierdzi, że jesteś osobą, której szuka. Pamiętaj jednak, aby nie podawać nierealnych – brak wiedzy na ich temat szybko wyjdzie w praktyce;
· wykształcenie – tutaj umieszczasz informacje o ukończonych szkołach w kolejności takiej samej, jak przy doświadczeniu zawodowym, czyli od ostatnio ukończonej po podstawówkę.
Wpisując umiejętności miej na uwadze, aby podać poziom znajomości każdej z nich. Tu również czyha na Ciebie pułapka, ponieważ inaczej podaje się zaawansowanie w danych umiejętnościach, zaś inaczej poziom wiedzy językowej. W pierwszym przypadku mamy pięć opcji – od „Nowicjusz” po „Zaawansowany”, w drugim sprawa się komplikuje. Znajomość języka wyznacza aż 11 różnych kryteriów - z czego jednym jest język ojczysty, drugim wiedza praktyczna, są także oznaczenia A1, B1 i podobne. Jeśli nie wiesz, co oznaczają, znajdziesz odpowiednie informacje w sieci.
Jak powinno wyglądać CV po angielsku?
Aby Twoje CV po angielsku robiło wrażenie, muszą być w nim nie tylko odpowiednie informacje, ale powinny być także zaprezentowane w sposób przejrzysty i uporządkowany. Czyli – każda sekcja w osobnym akapicie i oznaczona nagłówkiem, najważniejsze dodatkowo pogrubione. Pomyśl, że to Ty jesteś osobą oceniającą kandydata do pracy – powierzyłbyś etat komuś, kto dostarczył Ci niezgrabne, niechlujne CV? Wątpliwe. Dlatego zadbaj o to, aby godnie się zaprezentować.
Jeśli chcesz mieć pewność solidnie stworzonego CV po angielsku, warto skorzystać ze strony CV- maker. Dlaczego? Została ona stworzona przez osoby doskonale znające się na tworzeniu takich dokumentów, a wykonanie Twojego podsumowania zawodowego odbywa się metodą postępowania „krok po kroku”. W kolejnych sekcjach wpisujesz wszystkie wymagane dane, zaś swoje uwagi możesz w dowolny sposób formatować.
Dzięki temu masz pewność, że w CV nie pominiesz niczego istotnego, ani też o niczym nie zapomnisz. Interfejs jest bardzo prosty w obsłudze i pozwala Ci na dodanie tylu elementów w każdej sekcji, ile tylko jest potrzebne. Masz także rozwijaną listę, z której możesz wybrać stopień znajomości danej umiejętności oraz języka – co jeszcze bardziej ułatwia pracę.
Po napisaniu CV możesz wybrać jeden z dziewięciu gotowych, estetycznych szablonów, w którym zostanie ono zapisane – i gotowe. Możesz pobrać profesjonalnie wykonane CV po angielsku i rozsyłać je do pracodawców. Usługa jest niezwykle przystępna cenowo, a za niewielką opłatę zyskujesz pewność, że wszystko wykonane jest solidnie i należycie.
Dlatego jeśli chcesz stworzyć CV po angielsku – zajrzyj na stronę CV-maker i stwórz je już dzisiaj! Zajmuje to zaledwie 15 minut, zaś dla wymagających klientów przygotowano dodatkowe możliwości. Jakie? Przekonaj się o tym – zajrzyj na stronę!
Polecamy
- Agregaty Płock
- Akumulatory Płock
- BHP - usługi
- Biuro Rachunkowe
- Domy Grabiny Zameczek
- Drony Płock
- Grawer - zegarmistrz
- Hotel Tumski
- Kamerzysta Płock
- LBN PróbMet
- Piekarnia, Sklep spożywczy
- PIWPOL
- Polskie Biuro Podróży Płock Sp. zo.o.
- Pozycjonowanie firm
- Pozycjonowanie stron
- Salon Zegarmistrzowski Ludomir Lewandowski
- Stylowe Meble Płock
- szkolenia.plock.pl
- wodawcenie.pl
- Wyceny, Rzeczoznawstwo