WordPress – poznaj wady i zalety
źródło: Materiał partnera
2021-09-20r.
Poszukiwania darmowego CMS-u mogą trwać długimi miesiącami, lecz nie warto ich oczywiście w żaden sposób przedłużać. Na samym początku należy się rozejrzeć za sprawdzonymi systemami zarządzania treścią. Takim systemem jest WordPress. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że WordPress zyskał ogromną popularność nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. Korzystają z niego osoby początkujące, poważne przedsiębiorstwa, małe firmy, osoby tworzące blogi czy też właściciele sklepów internetowych. Specjaliści z WiWi.pl przedstawią największe plusy i minusy systemu WordPress
WordPress - najważniejsze plusy
W tym miejscu warto pochylić się nad najważniejszymi plusami systemu WordPress, a jest ich naprawdę sporo. Wśród nich można wyróżnić następujące kwestie:
- instalacja systemu jest całkowicie darmowa - oczywiście należy liczyć się z tym, iż zakup domeny lub serwera pochłoną z przygotowanego budżetu pewne środki, ale ceny na WordPressie są bardzo atrakcyjne,
- duża ilość funkcjonalnych wtyczek, dzięki którym strona może być regularnie rozbudowywana,
- wsparcie techniczne ze strony wykwalifikowanych profesjonalistów,
- aktualizowanie CMS-u,
- duża ilość dostępnych grafik,
- możliwość zastosowania prostego designu lub bardzo rozbudowanych struktur - wiele zależy od tego, kto konkretnie zajmuje się tworzeniem witryn w WordPressie oraz jakie ma potrzeby.
Jak widać plusów jest dużo, dlatego wypróbowanie wskazanego wyżej CMS-a ma głęboki sens.
WordPress - czy ma jakieś minusy?
Niektórzy użytkownicy uważają, że system WordPress nie ma żadnych minusów, ale nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wśród słabych stron warto wspomnieć m.in. o tym, że CMS jest otwarty, a więc dużą rolę przykłada się do kwestii bezpieczeństwa. Wszystkie wtyczki, z których korzysta się na swoich witrynach, blogach lub sklepach powinny być regularnie aktualizowane, aby nie narazić się na żadne przykre sytuacje. Zaleca się skorzystać z dwuetapowej weryfikacji.
Kolejnym minusem jest konieczność opłacenia autorskich grafik. Oczywiście istnieją darmowe grafiki, po które można sięgnąć na etapie projektowania swojej strony www, ale nie zawsze są one satysfakcjonujące. Niektóre z dodatków udostępnianych w CMS-ie mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Trzeba się na to wcześniej przygotować.
System WordPress nie jest jedyną opcją na rynku. Zainteresowani mają do wyboru kilka różnych alternatyw, w tym m.in. takie platformy, jak Drupal i Joomla. Warto mieć pełną świadomość tego, że i w tym przypadku dodatkowe funkcjonalności oraz wtyczki będą płatne.
WordPress - jakie daje możliwości?
WordPress daje użytkownikom bardzo szerokie możliwości, więc wypada zastanowić się nad tym, co konkretnie chce stworzyć dany inwestor. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby z pomocą WordPressa stworzyć:
- blog,
- sklep online,
- fan page,
- forum dyskusyjne,
- witrynę premium,
- firmową wizytówkę,
- profesjonalną stronę www.
Określenie swoich indywidualnych potrzeb to podstawa sukcesu. Jeśli ktoś zlekceważy ten obowiązek może tego później żałować. Kluczową kwestią jest to, aby za tworzenie stron WordPress, blogów i sklepów zabierali się fachowi specjaliści.
Polecamy
- Agregaty Płock
- Akumulatory Płock
- BHP - usługi
- Biuro Rachunkowe
- Domy Grabiny Zameczek
- Drony Płock
- Grawer - zegarmistrz
- Hotel Tumski
- Kamerzysta Płock
- LBN PróbMet
- Piekarnia, Sklep spożywczy
- PIWPOL
- Polskie Biuro Podróży Płock Sp. zo.o.
- Pozycjonowanie firm
- Pozycjonowanie stron
- Salon Zegarmistrzowski Ludomir Lewandowski
- Stylowe Meble Płock
- szkolenia.plock.pl
- wodawcenie.pl
- Wyceny, Rzeczoznawstwo